Líšeňská kopaná 2007

21. ledna 2007 v 20:40 | NG Gonz |  Turnaje
20.1. se odehrály zákl. skupiny poháru v malé kopané, pořádaného Salesiánským střediskem mládeže. Zajímavostí bylo, že i když byl turnaj pořádán pro mládež, ve většině byli rozhodně ženáči, pupkáči, a dvoumetroví týpci, ze kterých se nám po prvním shlédnutí roztřáslo chřípí. Právem jsme mysleli, že dostaneme bůra a pojedem do Jakarty. Opak byl pravdou. S ambicemi nižšími než humus v nížině, jsme ve složení Tetys - Ádíček, Zralda - Gonz a Tony, nastoupili k prvnímu zápasu proti týmu Pegas, který se minule z 25. týmů umístil druhý.
Těžko říct, kde se v Pegasu stala chyba, těžko říct co bylo příčinou toho, že jsme ty chlapiska tak strašně rozmlátili. Odpovědí je možná prvoplánová soudržnost, skvělá forma v útočných řadách a hlavně - neskutečný hec. V jednoznačně nejlepším zápase, co jsme zatím společně sehráli, je chvála a pýcha na místě. Dávali jsme si to jako ti kuci vopálený a štěstíčku jsme věru nemuseli jít naproti. Když Tony první pumelicí otevřel skóre, měli Pegásci ještě šanci a snažili se tlačit. Ale pak Ádíček zavelel do útoku a v souboji jeden na jednoho poslal ty bájné kreatury do kolen.
Nebyl však všem dnům konec. I když se zprvu dalšího začátku zdálo, že rozmlátíme i tým složený ze samých podsaditých ženáčů a po střele Tonyho jsme znovu vedli, minela našeho stopera Zralého, kterému se jinak velmi dařilo nás takzvaně posadila na zadek - 1:1. Když pak po nešťastné teči skončil míč znovu v naší síti, bylo vše rázem jinak. V konečném součtu však prohra 2:1 nic neřešila. Stále jsme byli o skóre na koni a rozhodovalo se jestli postoupíme z 1. nebo z 2. místa. Nakonec jsme šli z prvního. Postup byl velice blízko nicméně s týmem stříbrných jsme dostali trojku.
Poslední nadějí na postup by byla výhra nad týmem Kobas Brothers, se kterými jsme v zákl. skupině tak smolně prohráli. Hráli jsme dva zápasy po sobě a i když Gonz po povedeném slalomu trefil tyč, ke konci již prostě nestíhal. Tíha okamžiku tedy spadala na bedra ostatních. Zralý motal a motal, ale vždy mu scházelo něco do zakončení. Do soupeře jsme bušili jako do koberce, nicméně ten odolal. Posledním zoufalým pokusem byl nápad Tetyse, který šel do pole a Gonze zanechal mezi třemi tyčemi. Snížili jsme na 2:1 ale pak se rozjel soupeřův brankostroj a Nečas nestačil lovit míče z branky... Nakonec jsme prohráli 5:3.
Myslím, že vzhledem k předzápasovým spekulacím můžeme být s výsledkem spokojení. Vždyť jsme udělali blbce z Pegase a v soubojích s Muži jsme zdatně obstáli. 1. místo v základní skupině je skvělý výsledek a devátá příčka z 25. mančaftů je výkon za který se rozhodně nemusíme stydět. Moje slova potvrdil i pořadatel turnaje, který si jen smutně povzdechl: "Kéž by takových týmů bylo víc"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama