Březen 2007

Srbská FC - FC Drom

31. března 2007 v 21:34 | NG Gonz |  Zápasy
0-0-6. Série prohraných zápasů stále stoupá. Ani Drom jsme nepokořili, a to to nebyl nadlidský úkol. 4. celek tabulky, pouze nedělal chyby v obraně jako my, a párkrát vystřelil na bránu. My jsme nebyli schopni akceptovat statistiku, že 50% našich střel skončilo v síti a nestříleli jsme. Byl to ostudný zápas a Cosa Nostra si může mnout ruce, že Srbskou chytla v největším srabu. Probuďme se!

S pozdravem prezident klubu

P.S: S okamžitou platností uděluje vedení klubu pokutu 50 kč Pavlu Mertovi, za neplňení hráčských povinností.
Známky: Nehleděl - 2,5; Žák - 3,5; Jašinský - 3; Zralý - 3,5; Motyčka - 2; Janíček - 2,5

Předzápasové prognózy I. (DROM)

30. března 2007 v 22:46 | NG Gonz |  Zápasy
S Dromem to nebudeme mít lehké. I když zrovna nemají top formu a jejich obrana, není to pravé kafé, útok mají brilantní, a s přihlédnutím na to co Srbská v posl. zápasech napáchala v obraně, máme se na co těšit. Mužstvo bude takřka v plné sestavě, navíc se jedná o příchodu dalších čtyř hráčů.
Jediný hráč, který není fit je Jan Nečas, prezident týmu. Pokud by nehrál, nejednalo by se o takovou ztrátu - Srbská bude mít k dispozici 3 výtečné útočníky a 2 horší. Po zápasu s Hearts si Nečas natáhl vazy v kotníku a jeho start je tak v zítřejším zápase nejistý.

28. března 2007 v 20:31 | NG Gonz |  Známky
Máme tu pro Vás novinku. Po každém (i přípravném) zápase Srbské, budeme zveřejňovat známky všech nastoupivších hráčů. Na konci sezony se známka zprůměruje a vítěz získá symbolickou odměnu (už vidím jak se Hyňálovi lesknout kukadla :-) ) o které se rozhodne v průběhu sezony. Hodnotit bude prezident který nemá nárok na odměnu, a sám ji bude udělovat. Přeji Vám všem hodně štěstí jak na hřišti, tak mimo něj.

S pozdravem prezident

Známky se udělují jako ve škole, tzn. 5 nejhorší a 1 nejlepší s využitím půlbodů.

Hearts of König:

Merta - 3,5, Nečas - 4,5, Gaja - 5, Jašinsky - 4, Grůza - 4, Žák - 4

Změna názvu?

27. března 2007 v 23:13 | NG Gonz |  Spekulace
Když si článek (detailně) rozkliknete, můžete hlasovat o tom, jak by se podle Vás stávající klub Srbská FC, měl jmenovat v příští sezoně. Záleží to opravdu jen a jen na Vás. Směle do toho.

P.S: Na vedlejších kolejích stojí i tyto názvy - v anketě je nenajdete:
  • Srbsko

v případě dalších návrhů kontaktujte prezidenta a on Váš návrh zhodnotí svým velkým a výkonným mozkem.

Hearts of König - Srbská

25. března 2007 v 14:56 | NG Gonz |  Zápasy
Jedna velká noční můra - to byl zápas mezi výkonnostně podobnýmy celky - Srbskou a Srdcaři z Königu. Už absence rukavic na lopatách Pavla Merty naznačovala, kam se zápas z pohledu hostí bude ubírat. Brzké vedení Srdíček 2:0 zařízl po několika minutách Nečas a svým prvním, i když trochu šťastným golem v Superlize, otevřel golový účet hostí. Když poté tečovanou střelou srovnal žák, šla Srbská do provizorních kabin s remízou na triku. Druhý poločas však potvrdil statistiku. Hearts šli znovu do vedení, a i když Jašinský snížil z penalty, ostudný výkon všech hráčů týmu, si nezasloužil ani bod. Srbská tak stále drží sérii 0-0-5 a pokud chce pomýšlet na Superligu i v příští sezoně, měla by se sebou něco dělat.

Sestava Srbské

Merta

Jašinský - Grůza

Žák

Nečas - Gaja

(Svoboda - nevyužit, využity pouze jeho lapky)

Kompletní soupiska klubu

23. března 2007 v 15:11 | NG Gonz
Díky tomu že na klubových stránkách Pavla Merty je neoficiální a nesprávně sestavená soupiska, zde přikládám oficiální.

20. března 2007 v 20:02 | NG Gonz |  Zápasy
První povedený zápas, zažila Srbská proti favorizovanému Carlsbergu, se kterým na podzim prohrála venku 12:1 a proto očekávala podobný výsledek i tentokrát. Doma však nastoupila v posílené sestavě a děly se věci. I když už po 5 minutách prohrávala 1:0, vzápětí nastal nečekaný obrat, kdy prvním gólem Gaja a dvěma zářezy Horák obrátil na 3:1 a věci vypadaly růžově jako jitřní máj. Ani ne do konce poločasu se však celku z Bohunic podařilo vyrovnat a i na začátku druhého poločasu strhnout vedení na svou stranu. To však od Srbské nebylo zdaleka všechno. Na začátku druhého poločasu se skvělým zákrokem vytáhl Merta, aby byl následně oceněn červenou kartou, a za jásotu domácích se po krátké blamáži se Zralým, který neměl koule na chycení penalty postavil do brány čerstvá posila Svoboda. I když ještě do konce zápasu stačil pustit dva trapné góly, blýskl se několika efektními zákroky a jedním speciálně pro diváky když lehkou střelu s úsměvem vytáhl na břevno a i proto je jeho první zápas oceněn náležitou pochvalou od samotného majitele klubu Jana Václavíčka. Srbská pak favorita ještě pěkně podusila, snížila na 7:5 ale body domů odvážel soupeř. 5 branek v síti soupeře je však alarmujícím bodem pro Hearts of König, kam se namlsaná Srbská žene v příštím zápase.

Posledním bodem naší zprávy je fakt, že Srbská prohrává stále menším rozdílem branek a i v následujícím utkání je nutné dodržet trend.

Cordoba - Srbská

11. března 2007 v 14:52 | NG Gonz |  Zápasy
Ani do třetice se Srbské nepodařilo utrhnout body. Poprvé s hratelným soupeřem Cordobou, která je známá svým nepříliš velkým technickým nadáním, zato velkou tvrdostí hry. Znovu s několika posilami, avšak i s početnou marodkou. V obraně přibyl Martin Motyčka, do útoku nastoupil bývalý hráč Bohunic 30 Janíček. Ani ne po 60 vteřinách hry se Nečas seznámil s pravou tyčí svatyně Cordoby. Tvrdou střelou nastřelil už druhou tyč ve třech zápasech. Do vedení však šla záhy Cordoba, když Merta neviděl na volej domácího hráče. Srbská, která se po většinu zápasu víceméně bránila, ještě do konce zápasu inkasovala dvě branky a tůdíž ani napotřetí neodcházela s bodovým přídělem. Inkasované branky se však na kontě Srbské neustále snižují, a pokud budou chtít tento dobrý zvyk hráči udržet, budou muset hráči za týden s Karlsbergem uhrát vyjímečný zápas.

Srbská - Café 04

7. března 2007 v 12:06 | NG Gonz |  Zápasy
Druhý zápas jarní části, začala Srbská i s několika novými posilami, konkrétně 35ti letým Jiřím Horákem, Lukášem Zralým a Antonínem Beránkem. Ze začátku Srbská stejně jako s Bohunicemi 30 držela krok a i když pod deseti minutách hry prohrávala 0:1, brzo se mohla vrátit do zápasu. Rozhodčí Juda po ruce "Kafáka" ukázal na značku pokutového kopu. Zralý však neproměnil, tůdíž musel vzít vyrovnání do svých rukou Horák. Po skvělém průniku se nezalekl dotírajícího obránce a nekompromisní střelou k tyči po Raulovsku srovnal stav. Pak však přišly černé 4 minuty, během kterých Srbská dostala 3 branky. Když poté Beránek začal zanedbávat své obranné povinnosti, vše bylo ztraceno. Konečný stav zápasu - 9:1

Nový majitel klubu

3. března 2007 v 16:03 | NG Gonz
V důsledku menších finančních potíží se Jan Nečas rozhodl prodat klub novému a zároveň prvnímu majiteli v jeho dlouholeté historii. Novým vlastníkem klubu FC Srbská se stává... Jan Václavíček. Tento zapřísáhlý fanoušek Sparty Rotterdam, se rozhodl koupit klub za nekřesťanských 600 korun a přispět tak do klubové kasy na nové dresy (rým). Fotbal mu trochu leze na mozek, což jsme usoudili z toho, že fandí právě tomuto dekadentnímu klubu, ale věříme, že kromě toho správného sparťanského srdíčka přinese také mnoho ortodoxních fandů, hooligans a rowdies, kteří na domácím stadionu vytvoří hostům peklo. Ne že by to bylo potřeba, vždyť z 19 zápasů Srbská prohrála doma jen jeden. Václavíček však nejen ví, jak to ve fotbale chodí, ale také dokáže podpořit hráče slovy, finančními injekcemi a kopanci. Přejme mu proto mnoho úspěchů a ať se mu jaro nakloní

FC Srbská - Bohunice 30

2. března 2007 v 12:18 | NG Gonz |  Zápasy
Rozčarování. I tak by se daly nazvat pocity všech členů týmů po závěrečném hvizdu sudího Růžičky. Se zcela obměněnou sestavou, přišli za pět minut dvanáct svěřenci Jana Nečase. Už se zcela připraveným Jašinským, Grmelou, avšak bez jakýchkoliv dalších posil - hráli jsme tudíž bez střídání. První desetiminutovka nasvědčovala o tom, že bude Srbská Bohunicím více než zdatným soupeřem. Z Bohunic sice šel strach, ale za stavu 0:0 po výtečném průniku Grmely, který chytře poslal míč na Nečase, zklamal posledně jmenovaný. Zcela sám před prázdnou bránou podcenil balon a neseřídil mířidla. Poté však přišel první gól Bohunic a pak to šlo vše ráz na ráz. Jediným úspěchem Srbské, se stala na začátku druhého poločasu nečekaná střela Nečase, která trhala skály a rozezvučela tyč. Golman stěží vytáhl svůj nejlepší zákrok, a Nečasovi se znovu rozplynul sen o první brance v Superlize. Konečný výsledek 0:13 však nebyl dostatečnou výpovědí o výkonu Srbské. Měli rozhodně na víc. Potvrzují to i slova Bohunických, kteří po prvních deseti minutách nečekali lehký zápas. Věřme, že v příštím zápasu proti Café 04, vše dopadne lépe pro Srbskou.

Dočasná změna názvu klubu

2. března 2007 v 12:06 | NG Gonz
Jelimani Brno dočasně mění název na FC Srbská. K toumto rozhodnutí dospěli funkcionáři po tom, když Prezident týmu Jan Nečas dostal nabídku spravovat tým v nejvyšší brněnské lize malé kopané. V hlavním městě Jižní Moravy jde o velmi prestižní soutěž kterou hrají hráči z nejvyšších lig jihomoravského fotbalu. Určitě je pak pro Superligu velký pokrok, že se v jejích řadách ocitnou i takové megastar jakým bezesporu jsou kapitán týmu David Jašinský a v neposlední řadě prezident týmu Jan Nečas.
V současné době je všechno zařizování velmi hektické, proto bližší informace očekávejte v průběhu dvou týdnů.