Květen 2007

Srbská - Star Trac 2:7

25. května 2007 v 21:22 | NG Gonz |  Zápasy
Brzké vedení 2:0. Bleskurychlé vyrovnání dvěma brankami Sládka. Dvě červené karty. Poslední věc rozhodla. Star Trac vítězí 7:2. Tentokrát se k výkonu rozhodčího raději nebudu vyjadřovat.

Známky:
Štrof: 2
Žák, Sládek: 2,5
Jašinský, Knee: 3
Nečas, Motyčka: 3,5
Nemuchovský: 4

Přestupy

24. května 2007 v 21:12 | NG Gonz |  Spekulace
Do nové sezony se pravděpodobně kádr nepatrně obmění. Z týmu odejde Lukáš Zralý a Pavel Merta, obránce Dosty Bystrc resp. golman Troubska. Zralému nevyhovovaly termíny zápasů a Merta si stěžoval na nedostatek příležitostí. To, že nechodil na zápasy jeho argumenty staví do trošku pitoreskního rozměru, ale rozhodnutí už padlo. Zralý odehraje ještě zhruba 2 zápasy a na konci sezony přestoupí do Bystrckého mužstva, které prozatím nemá jméno, a Merta jde do potápějící se lodi Legie Bohunice pokusit se na postu brankáře vytáhnout ji zpět do Superligy.
Odchody však nekončíme. Taktéž transfery do Srbské jsou otevřené, a už příští zápas se nám představí hvězda dorostu Troubska Marek Nemuchovský. Podle počtu hráčů na konci sezony, a vytíženosti Grůzy st. s Pospíšilem se uvidí, jestli do kádru přijde ještě Michal Klíč z Legie, hrající taktéž za Troubsko.
Do B - týmu přijde Miroslav Haiser, mluví se i o Davidu Sedlákovi. Naopak účast v Béčku nakonec odřekl Papoušek.

Peter Crouch

22. května 2007 v 21:30 | NG Gonz |  Profily hráčů
Dovolil jsem si napsat něco mimo mísu i celou Superligu, a to o současné největší hvězdě Liverpoolu FC Peteru Crouchovi. Tento mladík je velmi nadaný, a bude-li nadále tvrdě pracovat, možná se jednoho dne ocitne na jedné fotografii se mnou, čímž si zcela jistě splní největší sen a završí tak svou kariéru.
Nějak takto bude vypadat moje první branka proti Star Tracu.

Ceny reloaded

22. května 2007 v 11:54 | NG Gonz |  Známky
Pro příští zápas (Star Trac) prosím, aby si všichni vzali 40 kč na Ceny. Už to začínám zařizovat. V posledním kole vyjdou výsledky. Na příští kolo vám donesu i anonymní dotazníky, ve kterých budete hlasovat o jednotlivých cenách. Cenu fanoušků zařídím osobně...

B - tým

19. května 2007 v 16:15 | NG Gonz |  Spekulace
Daniel Svoboda (Oli) by rád založil náš B tým. Píšu o tom, abych zjistil co na to říkáte.

Podle mě to není špatný nápad. Přiznejme si, že tým který chce složit nebudou žádní lamači rekordů, ale pokud si chtějí zahrát ve 4. lize, já bych jim to rád umožnil. Když je přijmeme jako náš B tým, budeme propojení.
Potenciál vidím taky v tom, že pokud by přišel nějaký nový hráč, který by rád hrál za Áčko, nejprve zkusí jeden dva zápasy za B tým, přičemž ho já, nebo třeba Jáša s Pavlem shlédnou, a podívají se na jeho hru, a jestli by se nám hodil. Neříkám, že někoho potřebujeme do další sezony, i když taková situace může nastat. Uvidíme jak bude hrát Hyňál, který je teď docela z formy. Navíc bude odcházet Zralý, to už je skoro stoprocentí.
Za B tým jsou zatím jistí:
 • Dan Svoboda (Oli)
 • Martin Tomašov (Ortodoxní rowdie)
 • Bratři Komárci (občas se chodí dívat na naše zápasy, možná jste je viděli)
 • Jan Kopřiva (ten se byl podívat na náš zápas proti Orlu)
 • Šimon Papoušek (taky fan, byl na Bookmakerech)
 • ještě se poradím s Danem, ale pokud máte někoho kdo by si rád zahrál, šup sem s ním
 • za B - tým můžou nastoupit dva hráči z áčka
Když si rozkliknete článek je tam anketa tak hlasujte příp. piště komenty

Orel Bohunice - Srbská FC 1:5!

19. května 2007 v 13:44 | NG Gonz |  Zápasy
Zápas který jsme paradoxně vyhráli nejvyšším prozatimním brankovým rozdílem, a který jsem měl tu čest sledovat až od druhé půlky, rozhodně nepatřil mezi naše nejlepší. Hodnotit výkon je dost ošemetné, obzvlášť proto, že jsme hráli znovu na nevhodném terénu, kde to občas připomínalo kluziště a také proto, že velká část našeho týmu měla odpoledně další devadesátiminutový mač, a nemohla tůdíž podat ten správný výkon. Po prvním poločase, který jsme zvítězili 1:0, naše laxnost v obraně i v útoku pokračovala, téměř každý člen týmu vyráběl chyby a neproměňoval stoprocentní šance. Brankami do týmového mlýna přispěli: 2x: Sládek, 2x Knee, Jechout. Luboš si tak konečně dal první branku. Obě obrany byly dost otevřené a někdy nám to tam pěkně hořelo. Nakonec jsme si však odnesli "zasloužené" vítězství 5:1.

Známky:
Štrof, Knee - 1,5
Jašinský, Sládek - 2
Nehleděl - 2,5
Žák, Jechout - 3
Nečas - 3,75

Na závěr se chci omluvit taky za svůj výkon, můj asi nejhorší zápas, zase jsem to zbytečně tahal a neproměnil gólovky. Bylo asi vidět že jsem se před půlhodinou probudil.

Legia Bohunice - Srbská FC 2:3!

16. května 2007 v 19:44 | NG Gonz |  Zápasy
Kardiační šoky, které vyrábí Srbská, uvedly prezidenta do tranzu. Sám viceprezident se v této věci vyjádřil:
"Pane Nečas, já už Vás viděl, jak k Vám letí ze špitálu dva týpci s magnetama"

Srbská, která do zápasu nevstoupila zrovna tou správnou nohou, brzy dostala první gól a Legia dlouho držela krok. Pak však přesně umístěnou ranou snížil Motyčka a přidal tak už svůj pátý gól v jarní části sezony, což je na obránce velmi přívětivá bilance.
Další, zdánlivě neškodný přímý kop Srbů, skončil po dalekonosné pumelici v horním růžku branky Legionářů, a i když byl jejich gólman díra větší než ozónová, Radek Knee, měl z trefy náležitou radost. Taktéž obránce se nenechal Martinem Motyčkou zastínit a v několika zápasech je to již jeho čtvrtá branka.
V druhém poločase se víc prosazovala Legia, a několikrát nebezpečně zatápěla hostující obraně. Po tyčce jednoho z hráčů, který si o sobě myslel očividně velké věci už to před brankou mnohdy vypadalo spíše než na umělém pažitu jako u Verdunu.
A vyrovnání přece přišlo. Na 2:2, osm minut před koncem vyrovnali domácí po nedorozumění naší obrany, míč se několikrát nešťastně odrazil a našemu protihráči byla v tu chvíli země lehká.
Prestižní utkání jako obvykle spělo do vyrovnaného konce. Srbská však dokázala, že je týmem posledních minut a s notným přispěním hostujícího gólmana, který v tu chvíli asi chytal muchy skóroval David Nehleděl a vyvezl tak body zpátky do Srbska.

Ošklivou tečkou za koncem zápasu bylo nesportovní, dokonce rasistické chování domácího trenéra, který nešetřil urážkami na rozhodčího zápasu. Je sice pravda, že při dvou, třech sporných situacích ukázal na naši stranu, ale i kdyby nám písknul deset pokutových kopů, není to rozhodně důvod k tomu, aby kouč domácích nadával hlavnímu sudímu do černých sviní apod.
Legia Bohunice kazí jinak přívětivou atmosféru Superligy. Právě od Romstaru, kterého je hlavní sudí zápasu, hryvedoucí, by se měli učit jak se taková porážka přijímá. Romstar s námi také ztratil zápas v posledních minutách a reagoval naprosto sportovně.

Známky:
Štrof, Motyčka, Knee, Jašinský 1,5: Romanovi, až na nedorozumění v posledních minutách zápasu se povedlo opět podat přesvědčivý výkon a znovu vytáhnout některé důležité zákroky ( v současné době se však dostává do silných finančních problémů - o poločase totiž prohrál milion korun českých ). Martin ukázal, že mu to kromě obrany i pálí a nebýt jednoho zaváhání po kterém to smrdělo gólem dostal by jedničku. Radkovi se podařilo vymazat nejnebezpečnejšího hráče Legie. Škoda, že u něj nestál také při jeho prvním gólu. David už eliminoval veškeré chyby a za druhý gól nemohl. I mistr tesař... však to znáte.

Sládek. Žák, Merta 2: Filip prohrál pár hlavičkových soubojů a bylo vidět (nutno podotknout, že měl o 150 kilo míň, než fešák s melírem z Legie), že byl často v útoku sám. Kuba, nevyhrával moc soubojů, ale když se dostal k míči, dvakrát se mu podařilo pořádně zamotat hlavu domácím. Pavel hrál svědomitě a k jeho výkonu nemám zvláštní pochvaly ani výtky.

Nečas, Jechout, Nehleděl 2,5: Bylo na něm vidět ještě zranění, navíc se k míči moc nedostal, na začátku nepříjemně zatopil naší obraně. Na Lubošovi je vidět, že je spíše na velký fotbal, a že se v Srbské ještě aklimatizuje, chce to dávat míč rychleji od nohy. David má v noze dynamit, ale stále si nejsem jistý, jestli na hřišti nechává vše. Chce to běhat, běhat, běhat! Je to však také muž posledních minut a na triku má vítězný gól Srbské.

Ceny roku

15. května 2007 v 20:41 | NG Gonz |  Známky
Napadlo mne, jestli byste byli pro následující návrh:
 • tak 3. kola před koncem by dal každý člen týmu 20-40 kč (uvidíme)
 • každý by hlasoval v následující anketě: nejužitečnější hráč, nejlepší obránce, nejlepší střelec, nejkrásnější gól, cena prezidenta (tam by vybíral pouze prezident, jednoho hráče) + cena fanoušků
 • hlasování by se účastnil pouze člen týmu (v hlasování fanklubu samozřejmě jen úzký fanklub)
 • hlasování bude anonymní
 • v každém odvětví můžete hlasovat pouze jednou
 • oceněný by dostal nějakou symbolickou cenu + diplom
Myslím, že by to bylo příjemné zpestření a navíc pěkné rozloučení s koncem sezony. Nikomu to nevnucuju, pokud nechcete, já budu mít o kus práce míň. Je to na Vás.

Napište mi prosím do komentářů, klidně i fanklub, co si o tom myslíte, a hlavně jestli jste pro.

Srbská - Romstar 4:3

13. května 2007 v 21:34 | NG Gonz |  Zápasy
Raději to vezmu formou bodů. Ještě teď mám totiž tak trochu kardiační šok. Sám sebe se ptám: Jakto, že má Brno 500 000 obyvatel a to počítám pouze urbánní část města, a na zápas, který svou kvalitou, napětím a prestiží překonává leckteré zápasy v premier league, chodí necelá promile z nich - konrétně 30. A to tam navíc někteří byli náhodou, či z donucení ( mluvíme o zazobaném plzeňském podnikateli ).

Před zápasem byly síly na obou stranách poměrně vyrovnané. Kvalitnější Romstar byl z formy, Srbskou zase hnali, respektive hnal dopředu ortodoxní fanoušek a měla 2 zápasy za sebou proměněny ve tři body. V kuloárech se tipovala výhra Srbské, nicméne po prvním poločase to tak rozhodně nevypadalo.
 • 1. minuta: Srbská začíná zápas jako opařená
 • 22. minuta: Po zaváhání a nedůslednosti obrany Srbů otevírá skóre Romstar. 0:1
 • 25. minuta: Další gól v brance domácích. I tentokrát za všechno může spíše naše defenzíva než výkon hostí. 0:2
 • POLOČAS
 • 31. minuta: Zlepšujeme hru.
 • 49. minuta: Stupňujeme tlak, ale málo střílíme a kontaktní gól v nedohlednu.
 • 54. minuta: Paradoxně z motací akce přichází první branka domácích. 1:2
 • 55. minuta: Sen začíná a ne a ne skončit. Motyčka vyrovnává za závaru hostí.
 • 56. minuta: Už spíme jak dudci - Radek Knee otáčí zápas a fanoušci jsou v tranzu. 3:2
 • 59. minuta: Motyčka nešťastně hraje rukou a Ovšak se z penalty nemýlí 3:3
 • 60+3. minuta: Do rukou bere zápas Motyčka a rozhoduje patou. 4:3
Známky nebudou, některým hráčům se moje známkování nelíbí a mají z toho komplexy

Roman Štrof - Osobnost měsíce podle občasníku OFFSIDE

12. května 2007 v 14:52 | NG Gonz |  Známky
Tak a je to tady. V kádru Srbské vyrostla první velká hvězda. Přesně tohle napsal časopis offside o naší gólmanské jedničce a velkému aspirantovi na nejužitečnejšího člena mužstva, Romanu Štrofovi:
Osobnost MĚSÍCE
ROMAN ŠTROF
(SRBSKÁ)
Nejdříve si na něm vylámal zuby Fischer a Srbské tak zajistil remízu 1:1,
což na horké půdě lídra tabulky nedokázal v této sezoně ještě nikdo.
Poté vychytal Surfin a navíc ještě chytil pokutový kop.
V tomto kole se postavil do branky proti Bookmakerům
a znovu byl strůjcem vítězství.
Nedá se srovnat s časy kdy chytal za Legii a jak chytá teď, za Srbskou.
Po podzimu odepisovaná Srbská jde nahoru a pomáhají k tomu právě jeho výkony.
Já jen dodávám gratulace a ať ti to lape stejně jako doposud. Líp už raději ne, Abramovič má dlouhé prsty :-).

Bookmakers - Srbská 0:3!

4. května 2007 v 23:41 | NG Gonz |  Zápasy
Branky: Filip Sládek, VG (poloviční Lukáš Zralý :-) ), Martin Motyčka
Srbská se zvedá. Velký zápas, tak jak má být, odehráli na "venkovní" půdě Srbové. Bookmakers, kteří za zimu posílili měli několik zápasů v řadě bez ztráty bodu, ale Srbská potřebovala zajištění středu tabulky, a to také splnila. Mač, kterému poprvé v historii přihlíželo i tvrdé jádro rowdies, vedených Martinem Tomašovem, skončil vítězstvím 3:0 i díky nim. V pouhých čtyřech lidech na Srbské vytvořili atmosféru, za kterou by se nestyděl ani Anfield road.
Já ale končím se žvástáním. Pisálek jsem sice povedený, ale to co se dnes dělo na hřišti, slovy popíšu jen ztuha. Užívejte si proto euforii, která na Srbské křála srdce.
Známky:
Štrof: 1,5
Knee: 1
Sládek: 1
Jašinský: 1,5
Zralý: 1,5
Motyčka: 1,5
Grůza: 2
Müllner: 2
Nečas: 2
Na závěr ještě děkuji fanklubu, a těším se na další vzájemnou spolupráci...