Historie Srbská FC

26. června 2007 v 0:05 | NG Gonz |  Spekulace
Za svoji krátkou existenci stačila Srbská prožít několik zásadních změn. V historicky prvním ročníku 06/07 změnila třikrát název, jednou prezidenta a v kádru týmu se vystřídalo téměř čtyřicet hráčů. V následujícím článku se dozvíte o historii týmu, který se v prvním roce svého působení v malé kopané stal bez nadsázky legendou.

Za devatero horami, lesy, lukami a řekami, na počátku věku uskutečnil se rozhovor. Jeho přesné znění spláchl strýček Čas, ale Nečas se s námi podělil o jeho fundamentální část:

Hyňál: "Gonz?"
Gonz: "Co je, buzno?"
Hyňál: "Chceš hrát závodně malou kopanou?"
Gonz: "Jak jako?"
Hyňál: "Tak jako."
Gonz: "Tak jo."

Nefundamentální část rozhovoru, obsahovala Hyňálův monolog. Ten rozprávěl o jeho surfování na webu Komety Brno, jejíž je Hyňál zapřísáhlý fanoušek. Mezi nadávkami na poslední zpackaný zápas Komety objevil ten starý floutek nevinný dotaz, jestli někdo SCHOPNÝ nemá čas, a nechtěl by hrát aktivně Brněnskou Superligu. Hyňál si jako obvykle své schopnosti špatně vyložil a jal se mi o svém delikátním objevu povědět. Ten zapřísáhlý hecíř asi ani trocha netušil, že sdělením mi toho tajemství, položil jeden ze základních kamenů Srbské FC.

Stvořením týmu SC Brno Srbská, jak se v raném stadiu klub jmenoval, se však honosí jiný muž. Tím člověkem je Jakub Hron, nyní prezident týmu Atex Brno a příležitostný Superligový rozhodčí. S několika kamarády z 1.FC Brna a Drnovic seskládal poměrně ambiciózní tým. Jeho největšími slabinami se později ukázala naprostá neukázněnost a nesehranost. V týmu účinkovali vedle Hrona, Michal Wagner, Pavel Duchoň, drnovičtí Radek Škarabela s Martinem Neuhybelem, bratři Motyčkové a další. Po několika prvních zápasech se Srbská posadila na střed tabulky a pomalu stoupala vzhůru. V naprosté expanzi na první pozice jí však zabraňovala statistika Doma - Venku, která sice dokazovala neporazitelnost Srbské doma, ale se zápasy venku to bylo žalostné. S osmi červenými kartami jsme navíc byli naprosto bezkonkurenčně nejneukázněnějším celkem v soutěži.

Velmi zajímavým členem našeho kádru se projevil Pavel Merta, který možná někdy ani sám nevěděl, jestli za Srbskou hraje či ne. Nejprve se kvůli finančním problémům zřekl místa brankáře, poté se ho zřekl znovu kvůli konkurenci. V dalších fázích sezony se v Srbské objevil ještě dvakrát na různých postech. Ne, že by tento srdcař postrádal týmový duch. On sám však spíš byl takovým týmovým duchem.

Jelikož konkurence na Srbské byla obrovská, v půlce sezony jsme byli přeřazeni do B - týmu, kam jsem později docházel už jen já, Hyňálem opuštěn.

V zimě mé výkony padly na bod mrazu, asi kvůli mrazu. Kontaky s týmem slábly, a já se smiřoval s tím, že v Srbské věk Nečasův skončil.

Někdy kolem začátku března, však události na Srbské nabraly nevídaný směr. Áčko se rychlostí blesku rozpadlo, a Jakub Hron mě požádal, jestli bych klub nemohl převzít. Ne, že bych se tím upsal ďáblu, spíš jsem se vehnal do zajímavé loterie. Finanční stránka klubu byla v té době velmi zajímavá, a dostat se ze stávající situace, mi zajistilo několik bezesných nocí. Vlastně se dá říct, že jsem musel přestavět celý kádr. Jediný kdo zbyl, byl Hyňál s Martinem Motyčkou. Transferem pro zimu se tím pádem stal David Jašinský, přestoupivší z Legie na Srbskou. Pavel Merta se znovu duchařsky objevil a v bráně odváděl solidní výkony. Kromě toho přišel Adam Grůza, Jakub Žák, David Nehleděl, Jiří Horák a Lukáš Zralý.

Začátky byly opravdu těžké. Vymlátit příspěvky a peníze na dresy např. z jinak skvělého beka Zralého se ukázaly jako těžký oříšek. Dluhy za podzim jsem musel zaplatit téměř ze svého, a existenční finanční dávkou pro klub se stala koupě týmu Janem Václavíčkem, který částkou 600 kč, tým prakticky resuscitoval. Boj o udržení mohl začít.

Jednou z otázek Offsidu - občasníku brněnské Superligy - se stala otázka: Udrží se Srbská po nevydařeném podzimu v Superlize? Tým prošel řadou změn. Věkový průměr je 17 let. Později se ukázalo jak byla otázka zbytečná. Srbská to však dlouho najevo nedávala. Úctyhodná 8 zápasová šňůra proher, napovídala, že i přes těžký los, to bude s budoucností Srbské značně nejisté. Ani ten nejdivočenší sázkař a Bookmaker by tehdy nesázel, že se na konci sezony můžeme umístit na osmé příčce.

Onen fundamentální obrat nastal velkými transfery. Posily Sládek, Knee a Štrof se ukázaly jako k nezaplacení. Zápas s Fischerem, který už postupem času zkultovněl a povídají si o něm už i vrabci na střeše nám vychytal právě Štrof.

Pak nás na dlouhou dobu čekala jediná prohra s CEG. Od té doby jsme drželi 8 vítězství v řadě. Hnáni již početnou základnou fanoušků, vyhrávali jsme jeden zápas za druhým. A že to nebyly ledajaké zápasy. Každý mač na Srbské sliboval velkou atmosféru a gargantuovskou podívanou, díky kterým se víkendové zápasy na Srbské, které probíhaly pod rouškou tmy, začalo přezdívat ZELENÉ PEKLO. Několik zápasů jsme otočili v posledních minutách a někteří skalní fandové nemají doteď v pořádku hlasivky. Naši sílu poznali mimo jiné Surfin, Rom Star a Bookmakers

Dokonáním mistrovského díla, s dramatickými prvky se stal zápas s Naturalem, který jsme na jejich hřišti vyhráli 6:1 a definitivně jsme tak potvrdili osmou příčku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Van der Haiser Van der Haiser | 28. června 2007 v 23:41 | Reagovat

Az ted jsme se to dokopal precist celi :)) Pekna historie :))

2 jasa jasa | 29. června 2007 v 9:35 | Reagovat

best clanek gonzi ten se ti fakt poved...doufam ze ted pujde srbska uz jen nahoru....

3 jasa jasa | 29. června 2007 v 9:35 | Reagovat

best clanek gonzi ten se ti fakt poved...doufam ze ted pujde srbska uz jen nahoru....

4 Roman Roman | 29. června 2007 v 9:52 | Reagovat

Davide však to napis stokrát:))))))))))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama