KMK Dynamo - Srbská 1:0

14. června 2007 v 22:25 | Kinder - Vej - |  Zápasy
Začátek tohoto utkání byl značně poznamenán zmatečnou až chaotickou organizací. Po několika zcela protichůdných informací z úst různých povolaných i méně povolaných lidí se začalo hrát asi ve 20:40 na hřišti na Moldavské. V tu dobu už slunce bylo těsně nad obzorem a ze strany hráčů i fanoušků panovaly oprávněné obavy o to, zda se konec utkání odehraje za regulérních světelných podmínek, neboť hřiště Moldavská není vybaveno žádným umělým osvětlením. Na začátku utkání se zrodilo jen málo nebezpečných chvilek a to většinou před brankou Srbské. Srbská však zhruba po deseti minutách hry začala hrozit z častých standartních situací, při kterých Műlner dobře clonil před bránou, a hosté z Dynama si brzy museli uvědomit, že na hřišti začínají hrát druhé housle. Nejnebezbečnější šanci si ale přeci jen vybudovalo Dynamo a to ve chvíli, kdy míč prošel pouze těsně vedle levé tyče, přičemž se brankář domácích (Oli) válel na zemi u tyče pravé. O pauze už to se světlem začalo být horší. Přesto se rozjel poločas, ve kterém Srbská opět ukázala, co umí. Její šance vznikaly opět po standartních situacích a v blízkosti vápna se zrodilo i několik slibně vyhlížejících přečíslení. Dynamo tento tlak Srbské kontrovalo několika nebezpečnými rohovými kopy. Ze strany Srbské pak přibylo střelby ze střední vzdálenosti, o kterou se staral hlavně Radek, jehož střely mnohokrát jen těsně minuly branku. V úplném závěru utkání se však ukázalo, že Dynamo hraje o tři, nikoliv o jeden bod. Při jedné šanci byl Oli již překonán a z brankové čáry odkopával Žák. Vzápětí se stejný hráč účastnil šance při rohovém kopu před bránou hostí. Napálit do poloodkryté branky odražený míč se však ve stejnou chvíli rozhodl také Motyčka a střela z první nemohla pochopitelně mít žádný efekt. Definitivní tečku za zápasem nakonec udělalo Dynamo, když si jeho útočník proklestil cestu po křídle a s míč se dostal před bránu, kde vznikl závar, který vyústil v gól do poloprázdné brány - 0:1. Během dvou minut se už Srbské branku vstřelit nepodařilo. Přestože byla Srbská lepší, což potvrdila i tak nestranná osobnost jakou byl pan rozhodčí, tři body si odvezlo Dynamo. Hráči Srbské si však zaslouží velký obdiv za to, že na rozdíl od svého soupeře neměli možnost ani jediného střídání, jinak je nutno ocenit i výkon gólmana Srbské Oliho, který odchytal své teprve druhé Superligové utkání se ctí.