Líšeň 2007

23. června 2007 v 16:29 | NG Gonz |  Turnaje
Stará garda, a zároveň odnož Srbské FC - (ne)slavně známý tým Jelimani Brno, se v sobotu 23.6.2007 zůčastnil turnaje v malé kopané v Líšni.
Díky četným omluvám hráčů, se z původní soupisky hráčů, kde měli hrát jména jako Beránek, Grůza a Motyčka, smáli pouze Nečas s Mertou, zakladatelé Jelimanů. Sestava 4+1 byla den před zápasem narychlo zalepena hráči Tomášem Raputou, Lukášem Moravcem a Šimonem Papouškem - hráčem Srbské B, který však nedávno podepsal roční hostování v týmu Los Angeles Galaxy. Volba těchto hráčů se ukázala jako vhodná. Navíc se díky působení všech hráčů s vyjímkou Merty v třídě 5.C na CMcZŠ, dalo hovořit o nostalgickém setkání.
Díky nepřízni počasí v posledních dnech, na turnaj dorazilo pouze 5 týmů. Obavy ze strany kapitána byly zbytečné. Hřiště i obloha bylo perfektně připraveno. Bez možnosti střídání jsme se tedy vrhli do prvního zápasu, s týmem Obecká. Tým se ukázal jako hratelný, a po dvou trefách Nečáska a jedné Raputy jsme si připisovali první body.
Další utkání bylo velmi důležité. Hráli jsme se zimními mistry - v lednu se účastnilo 25 týmů. S Marvany jsme chtěli uhrát čestnou prohru. Nakonec jsme však vítězství 2:1 ztratili v posledních minutách a odnesli si bod.
Vítězství 2:0 nad Celým Brnem, jak se tento tým jmenoval, nám zajistilo stupně vítězů. Rozhřešení, jaký kov nám bude hoden, padlo v posledním zápase s Vyškovskými drtiči. I když jsme inkasovali rychlý gól, snaha vyrovnat byla očividná. Na začátku jsme dokonce měli výhodu pokutového kopu. Exekutor Merta si však i přes psychickou nadvládu nad sebou samým s příležitostí nedokázal poradit a míč poslal nad branku Drtičů. Přeskupení do trojčlenného útoku nám v obraně otevíralo okénka. Brejky soupeře však likvidoval Merta. Nečas motal, Papoušek se dral. Ale i když jsme v závěru vystupňovali tlak na maximum a Raputa dokonce nastřelil břevno, nepodařilo se nám zápas vyrovnat a proto jsme se museli spokojit se třetím místem.

Velkým úspěchem je však historicky první ocenění trofejí za třetí místo na turnaji a nález pokladu věru vzácného - Dr. Peppera
Známky:

Merta - 1,5 - Výborné výkony v bráně mu maličko narušil neproměněný pokutový kop.
Nečas - 1,5 - Sobota se mu vyvedla. Tři branky ve čtyřech zápasech nečekal asi ani on sám
Raputa - 1,5 - Výtečné plnění defenzivních povinností mu opepřila jedna branka na účtu
Moravec - 2 - Na to že šel spát v 05:00 a turnaj začínal v 8:00 se projevil jako platný stoper
Papoušek - 2 - Typicky koncový hráč vstřelil taktéž 3 branky ale mohl jich dát ještě dvakrát tolik. Ale musíme uznat, že i přestřelení branky z metru vyžaduje notnou dávku umění. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama