Říjen 2007

Cordoba 06 - Srbská FC 2:1

28. října 2007 v 11:27 Zápasy
Prohráli jsme další důležitý zápas, s outsiderem, za výrazného přispění rozhodčího...
fotky na www.gonz.rajce.idnes.cz

United 07 - Srbská FC 0:5

25. října 2007 v 14:37 | NG Gonz |  Zápasy
Z důvodu kontumace dvou zápasů United 07 jsme dodatečně získali tři body. Za Spojence nastoupil bez svolení vedení BSMK hráč Aleš Svoboda, který měl registační kartu v Bohunicích 30. Soupeři i tak děkujeme za pěkný zápas.

Nominace na Top Ten Award

23. října 2007 v 20:12 | NG Gonz |  Informace o klubu
S potěšením oznamujeme že David Jašinský byl za sezonu 2006/2007 nominován na talenta roku do 18 let. I když je mezi nominovanými naprostý outsider, je jasné, že jen nominace je pro něj obrovským úspěchem, a teď pravděpodobně řve hůrónskou radostí po celém bytě. O trofej se může pomyslně rvát s takovými jmény jako je Radek Škarabela, Lukáš Zrzavý, Michal Wagner a Martin Jurynek. Srbská je také ráda, že z pěti nominovaných hráčů jsou čtyři právě z našeho klubu, což i přes jejich přestupy značí pro náš tým velkou perspektivu.

Další nominací se Srbským zastoupením je Roman Štrof, jehož jméno bylo vzneseno v souvislosti s cenou fair-play. Dalšími nominovanými byli: René Pazder, Patrik Krempaský, Martin Dirhan, Jaroslav Kundrát.

Ale nejkrásnější nominací a zároveň nejnadějnější je nominace Romana Štrofa na post nejlepšího brankáře celé Superligy. I když je v tomto odvětví neuvěřitelná konkurence (Zrzavý, Gruber, Čech, Tureček, Sára, Gregor)
Všem nominovaným přejeme hodně štěstí a zároveň vyzývám všechny členy a fanoušky Srbské, aby se dostavili na Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, Poříčí 7/9, a to v 19:00 hodin. Již tento čtvrtek

Hlasovat mohou pouze zástupci klubů.

Srbská FC - Drom 5:7

20. října 2007 v 14:19 | NG Gonz |  Zápasy
fotky na http://gonz.rajce.idnes.cz/
Velmi špatné. Rozjetá Srbská se nedokázala zavést do provozní teploty a po výhře nad Naturalem 95 se musela znovu zastavit nad fotbalovějším Dromem - pravděpodobně nejtechničtějším týmem v Superlize. I když jsme během zápasu třikrát vedli jednou dokonce o dvě branky, hráči Dromu zůstávali žalostně neobsazovaní a útok na sovje defenzivní povinnosti často doslova kašlal. A když už jsme se dostali do smrtícího brejku, do zdárné smrti jsme ho nedovedli. Vedení 1:0 jsme ztratili během půldruhé minuty. Takto se hra přelévala až do výsledku 4:4, kde se poprvé ujal vedení Drom, následně nám dal další 2 branky a odpověď na 7:5 byla už jen výkřikem do tmy.
Známky:
Štrof - 2, Kubíček - 2,
Knee - 2,5; Sládek - 2,5;
Motyčka - 3, Jašinský - 3;
Nečas - 3,5; Žák - 3,5

Vyjádření prezidenta:
Možná teď budu mluvit trochu ostře, a nebudu se bránit ukazovat i na jednotlivce, ale jinak to nepůjde.
Naším největším problémem je, že nejsme žádný tým. Kdyby se natočili záběry z poločasových přestávek, lidi by viděli jen hádky a nadávky. Vím, že tohle bych si měl pohlídat jako prezident, či trenér, nebo co to vlastně jsem, ale jelikož moje autorita i fotbalové schopnosti sahají někam k mým štulpnám, byl bych rád, aby jste se po chybách nehanili, a abyste poslouchali jen třeba Romana, protože ten má s trénováním zkušenosti, potažmo mě, jelikož protože když jsme většinu času na střídačce tak od tam všechno vidím. Taky vím, že jsou naše neshody zapříčiněni tím, že netrénujeme společně, vždyť se mezi sebou všichni ani pořádně neznáme. Tohle však nelze vyřešit, když máte všichni svoje velký fotbaly.
Co se týče posledního zápasu, udělali jsme tam chyby všichni.
Jáša s Radkem si neobsazovali, a pokud, tak pozdě hráče Dromu. Pokud je hráč technicky lepší než vy, nesmíte mu dát ani centimetr prostoru na vylomeniny co s tam Váma pak může dělat.
Radek Kubíček je sice útočník jako prase, v noze má dynamit a padá mu to tam jak bobky do záchoda, ale vzhledem k tomu, že se nevrací nám moc v kritických chvílích nepomůže. I když v menší míře, tak to samé platí i na Filipa. Včerejší čtvrtý gól padl kvůli tomu, že jste vy dva byli zalezlí za půlkou a krokem jste se vraceli zpět, zatímco u nás byl docela závar. Já toho sice v útoku moc nenahraju, zato se však vždy pokud to jde vracím do obrany, a pokud už nemůžu tak vystřídám.
Budu Vám všem velmi zavázán, když se přestanete hádat, ať už máte pravdu nebo ne a začnete hrát to co jsme hráli na konci minulé sezony. Krásnej malej fotbal.
Gonz

Natural 95 - Srbská FC 0:3

14. října 2007 v 19:33 | NG Gonz |  Zápasy
fotky na www.gonz.rajce.idnes.cz

Vyrovnaným zápasem pod zapadajícím sluncem na Jihomoravském náměstí se stalo utkání mezi domácími Naturalem a hosty ze Srbské, které až dlouho do konce spělo k bezbrankové remíze.

Dlouhým tichem se stal první poločas, kdy se až na pár nebezpečných hlavičkových pokusů domácích a neproměněné penaltě Radka Kubíčka po faulu na Nečase nic závažného nestalo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s větší vervou, ale až na excesy domácích hráčů se dlouho nic nedělo. Šanci měl Tomáš Raputa, a další, gól jsme však nedokázali vstřelit. Poté se však zcela zbytečně nechal vyloučit domácí Naturalák a trest přišel vzápětí - po odraženém míči přiskočil Sládek a šups ho tam - 1:0. Zanedlouho se Sládek uvolnil podruhé a bylo veselo - 2:0. No, a dílo boží dokonal v poslední minutě Rapuťák, kdy hlavou dorazil míč do sítě - 3:0

Známky:
1 - Štrof, Raputa
1,5 - Motyčka, Knee
2 - Sládek
2,5 - Kubíček
4 - Nečas

Pohár Sokolů 2007

13. října 2007 v 21:41 | NG Gonz |  Turnaje
Konečně. Po třech dlouhých a prokletých letech Jelimani mohou nosit nos nahoře. Pohár Sokolů je náš.

Ale pěkně popořádku. Ještě ráno měl Gonz náladu krásnou jako obloha na Medarda. Po příchodu na Biskupské gymnázium se ukázalo, že los si znovu nevybral svůj den. Přidělil nám žoviální skupinu Celého Brna a Vídeňky, stříbného z minulého roku. "Merta, sme v p*deli" zněla jeho první slova. Ale to byl jen bouře před klidem.
Nakonec jsme se sešli v následujícím složení. Pavel Merta - Jakub Hedija, Mikuláš Nozar, Tomáš Raputa - Jan Hedija, Jan Nečas. Praví Jelimani.
Když jsme navlékli Srbské dresy a nastoupili jsme proti Vídeňce, nestačili jsme se divit. Nečas otevřel skóre, Hedijové si rozdělili tři branky a první úspěch byl na světě. 4:1.
Celé Brno jsme smetli 6:1 a v tomto zápase si dali gól snad všichni s vyjímkou Raputy. Fíkus si z výkopu s velkým přispěním protívníkova brankáře dal i Merta.
Proti dalšímu osmifinálovému soupeři složenému hlavně z malých čutálistů si střelecký účet nahonil hlavně Nečas, když na o tři hlavy menší hráče prasácky střílel pumelice.
Pravděpodobně nejtěžšího soupeře jsme kasírovali ve čtvrtfinále. Tým v srbské zelené "Slepička" nám často zatápěl, nicméně zodpovědná hra v obraně i důrazné zakončení v koncovce nám zajistil dvoubrankovou výhru. 2:0. Omlouvám se ale na střelce si v tomto zápase nevzpomenu. Stáli jsme na prahu semifinále.
Boj o jistou medaili nám soupeř věru nestížil. Po prvních dvou brankách hru vzdal a konečné skóre znělo 4:0 pro Jelimany. Byl před námi boj o zlato.
"90-60-90" Takové byly míry našeho protivníka ve finále. Možná. No, název určitě. Byli to kluci vopálení a motat uměli, hráli v pěti, ale na nás neměli. Otevřít skóre mohl už ve třetí minutě Nozar, kdy prokličkoval domácí obranou, ocitl se však
zády v brance, a jeho patičku dokázal svatyňář v mase těl pokrýt. Následoval dlouhý tlak z naší strany, prokládán občasnými brejky soupeře, které však likvidoval Merta. Bezbrankovým stavem tak poločas i skončil. Do druhého jsme se vrhli s vervou menší a na hře protivníka to bylo znát. Často nás rozbíhal do stran, ale obranu nechával otevřenou a tak přišel trest. Už ani nevím kdo to byl, možná Mikuláš Nozar, ale někdo mě geniálně našel před bránou, měl jsem sice problémy - nejdřív jsem si to šteloval asi půl hodiny a pak jsem to narval kus od tyče kde byla připravena brankářova noha - ale odražený míč se mi snesl na šiškebab a branka zívala po mém slitovaní. 1:0. V závěrečné desetiminutovce přišla poslední šance ze strany 90-60-90, kterou však zlikvidoval Merta (viz foto - tu díru mezi nohama prý jistil kakem :-D).
Naše opora vůbec na celém turnaji přiváděla útočníky našich soupeřů k šílenství. Obdržel pouhé dvě branky a ve vyřazovací části žádnou. Trofej pro nejlepšího brankáře mu i přesto však zůstává odepřena, pro nás trochu z nevysvětlitelných důvodů. Pravdou však je, že vedení Troubska asi doteď rajtuje na židli: "Měli jsme ho vyhodit? Neměli?".
Tůdíž jsme po závěrečném hvizdu propukli v bujarý jásot a po nějakých zdvořilostních gestech se soupeři, čekali na závěrečné vyhlášení. Nejlepším střelcem se stal právem Jakub Hedijov :-) který nastřílel kulatých počet deset branek dokonce kulatým míčem.A zlato společně s Pohárem Sokolů bylo po třech dlouhých letech naše.
Rád bych zde poděkoval všem mým spoluhráčům, odvedli jste graciézní výkon, Od Pavla Merty, který v bráně udělal vakuum, až po Tomáše Raputu, který i když mu branka soupeře zůstala pokaždé zavřena, vždy na hřišti odváděl černou a dobrou práci. Mikuláš Nozar se ukázal jako velká posila, s míčem si rozumí a bez něj bychom to měli věru složitější. No a Honza a jakub Hedijové, jeden míčový kouzelník, druhý playmaker - na nich to dnes stálo.
Poděkování patří také organizátorlm turnaje, kteří už minimálně tři roky, co s nimi máme tu čest pořádají svělý cup, na který se vždy už dlouho dopředu těšíme.
za všechny Jelimany

Gonz
fotky budou do 22:00 na www.gonz.rajce.idnes.cz

Srbská odnož na Poháru Sokolů 2007

12. října 2007 v 14:58 | NG Gonz |  Turnaje
Turnaj, kde byla založena legendární parta mladíčků, dnes turnajová odnož Srbské FC - Jelimani Brno, bude naše svěřence hostit již potřetí. Turnaj, který se pro náš ambiciózní tým stal za dva roky takřka prokletým. Vždyť v roce 2005 vypadli Jelimani s mistrem ještě v archaickém složení s Hyňálem (tehdy ještě hráčem na vrcholu kariéry) Bratry Hedijovými, a samotnými zakladateli Grůzou, Nečasem a Mertou. Turnaj u kterého Gonz s karmínem na tváři přiznává, že je pro něho prestižnější než kterýkoliv zápas Superligy.
Na letošní Pohár Sokolů 2007 dostal pozvánku rekordní počet hráčů. Velkou ztrátou je pro Jelimany absence Adama Grůzy, který, i když na Srbské není žádnou oporou, v Jelimanech mu to vždy pálilo jak gatě u pr*ele. Tento řeckořímský kliďas jede Renému na svatbu, tak mu přejeme příjemné slavení. Navštívenku nakonec odmítli Jašinský, Žák, i bratři Motyčkové - prý je pro ně velký fotbal důležitější. My chytřejší si v tuto chvíli klepeme na čelo. Ťuk ťuk.
Nakonec kapitán a majitel všech akcií Jelimanů Nečas poskládal, zajímavou, ambiciózní avšak nesehranou partu namlsaných joudů. V bráně jistý Merta, obrana Kibel s Raputou, záloha Hadji s Nozarem, koncovka Nečas.
Ve čtvrtečním předturnajovém tréninku se ukázalo, že je co dotahovat - především v koncovce. Jedinou opravdovou oporou se tak stal extroubský Tetys Mertys hající svatyni všech Jelimánků. Po odchodu z vísky Troubsko našťestí nic neztratil na svých kvalitách a chytl i to co neměl. Jedinou jeho slabinou je, že chce na deseti metrovém hřišti vykopávat z ruky. Prostě jouda.
V minulých letech se Jelimanům vždy podařilo vypadnout s mistrem, naposledy dokonce na penalty, kdy si svoji porci ostudy snědl sám kapitán Gonz.
Kibel, který jede na turnaj hlavně z důvodu klobásky zdarma, stál taktéž u založení Jelimanů v roce 2005, kdy mistrům vstřelil fíkus svým gulliverem.
Pavel Merta se s ohněm v očích svěřil: "Gonz, ti mladí můžó, ale my musíme..."

a má pravdu. My prostě musíme.

United 07 - Srbská FC

10. října 2007 v 20:05 | NG Gonz |  Zápasy
pozn.: Díky kontumaci tohoto zápasu jsem vyhráli 5:0
Potenciálním šlágrem kola se mohlo stát utkání mezi nováčkem Superligy United 07, složeném z hráčů 1.FC Brno a s postsrbskými Wagnerem, Neuhybelem, Škarabelou a podobně a mladíčky ze Srbské nové. Obstojí mladá srdce proti profíkům z Brna? Toť byla otázka. Udrží si čerstvěkřťený kanonýr Nečas poslední dvouzápasovou famózní formu 2,5 branky na zápas? Zněla další. Klopýtne United 07, když v minulém kole doslova smetli posilkářský STAR TRAC?
Oba týmy ve velmi silných sestavách ukázali, že letošní sezóna bude ještě hodně vyrovnaná. I když se po trojím zaváhání hostující obrany dostalo United 07 do tříbrankového vedení - dvakrát z hlavičky Poláka a jednou z nohy Wagnera, i Srbská měla šancí požehnaně. Kubíček i Sládek několikrát nechali vyniknout domácího Zrzavého, který zvlášť při trestném kopu prvně jmenovaného musel likvidovat pumelici konečky prstů u nohou. Když United v polovině druhého poločasu zvýšili na 4:0 zdálo se vše ztraceno, Srbské se však podařilo brankami Motyčky a Sládka snížit na 4:2
Známky:
Štrof - 1,5
Kubíček - 2
Motyčka - 2
Knee - 2
Jašinský - 2
Sládek - 2
Müllner - 3,5
Nečas - 3
Žák - 2,5