Pohár Sokolů 2007

13. října 2007 v 21:41 | NG Gonz |  Turnaje
Konečně. Po třech dlouhých a prokletých letech Jelimani mohou nosit nos nahoře. Pohár Sokolů je náš.

Ale pěkně popořádku. Ještě ráno měl Gonz náladu krásnou jako obloha na Medarda. Po příchodu na Biskupské gymnázium se ukázalo, že los si znovu nevybral svůj den. Přidělil nám žoviální skupinu Celého Brna a Vídeňky, stříbného z minulého roku. "Merta, sme v p*deli" zněla jeho první slova. Ale to byl jen bouře před klidem.
Nakonec jsme se sešli v následujícím složení. Pavel Merta - Jakub Hedija, Mikuláš Nozar, Tomáš Raputa - Jan Hedija, Jan Nečas. Praví Jelimani.
Když jsme navlékli Srbské dresy a nastoupili jsme proti Vídeňce, nestačili jsme se divit. Nečas otevřel skóre, Hedijové si rozdělili tři branky a první úspěch byl na světě. 4:1.
Celé Brno jsme smetli 6:1 a v tomto zápase si dali gól snad všichni s vyjímkou Raputy. Fíkus si z výkopu s velkým přispěním protívníkova brankáře dal i Merta.
Proti dalšímu osmifinálovému soupeři složenému hlavně z malých čutálistů si střelecký účet nahonil hlavně Nečas, když na o tři hlavy menší hráče prasácky střílel pumelice.
Pravděpodobně nejtěžšího soupeře jsme kasírovali ve čtvrtfinále. Tým v srbské zelené "Slepička" nám často zatápěl, nicméně zodpovědná hra v obraně i důrazné zakončení v koncovce nám zajistil dvoubrankovou výhru. 2:0. Omlouvám se ale na střelce si v tomto zápase nevzpomenu. Stáli jsme na prahu semifinále.
Boj o jistou medaili nám soupeř věru nestížil. Po prvních dvou brankách hru vzdal a konečné skóre znělo 4:0 pro Jelimany. Byl před námi boj o zlato.
"90-60-90" Takové byly míry našeho protivníka ve finále. Možná. No, název určitě. Byli to kluci vopálení a motat uměli, hráli v pěti, ale na nás neměli. Otevřít skóre mohl už ve třetí minutě Nozar, kdy prokličkoval domácí obranou, ocitl se však
zády v brance, a jeho patičku dokázal svatyňář v mase těl pokrýt. Následoval dlouhý tlak z naší strany, prokládán občasnými brejky soupeře, které však likvidoval Merta. Bezbrankovým stavem tak poločas i skončil. Do druhého jsme se vrhli s vervou menší a na hře protivníka to bylo znát. Často nás rozbíhal do stran, ale obranu nechával otevřenou a tak přišel trest. Už ani nevím kdo to byl, možná Mikuláš Nozar, ale někdo mě geniálně našel před bránou, měl jsem sice problémy - nejdřív jsem si to šteloval asi půl hodiny a pak jsem to narval kus od tyče kde byla připravena brankářova noha - ale odražený míč se mi snesl na šiškebab a branka zívala po mém slitovaní. 1:0. V závěrečné desetiminutovce přišla poslední šance ze strany 90-60-90, kterou však zlikvidoval Merta (viz foto - tu díru mezi nohama prý jistil kakem :-D).
Naše opora vůbec na celém turnaji přiváděla útočníky našich soupeřů k šílenství. Obdržel pouhé dvě branky a ve vyřazovací části žádnou. Trofej pro nejlepšího brankáře mu i přesto však zůstává odepřena, pro nás trochu z nevysvětlitelných důvodů. Pravdou však je, že vedení Troubska asi doteď rajtuje na židli: "Měli jsme ho vyhodit? Neměli?".
Tůdíž jsme po závěrečném hvizdu propukli v bujarý jásot a po nějakých zdvořilostních gestech se soupeři, čekali na závěrečné vyhlášení. Nejlepším střelcem se stal právem Jakub Hedijov :-) který nastřílel kulatých počet deset branek dokonce kulatým míčem.A zlato společně s Pohárem Sokolů bylo po třech dlouhých letech naše.
Rád bych zde poděkoval všem mým spoluhráčům, odvedli jste graciézní výkon, Od Pavla Merty, který v bráně udělal vakuum, až po Tomáše Raputu, který i když mu branka soupeře zůstala pokaždé zavřena, vždy na hřišti odváděl černou a dobrou práci. Mikuláš Nozar se ukázal jako velká posila, s míčem si rozumí a bez něj bychom to měli věru složitější. No a Honza a jakub Hedijové, jeden míčový kouzelník, druhý playmaker - na nich to dnes stálo.
Poděkování patří také organizátorlm turnaje, kteří už minimálně tři roky, co s nimi máme tu čest pořádají svělý cup, na který se vždy už dlouho dopředu těšíme.
za všechny Jelimany

Gonz
fotky budou do 22:00 na www.gonz.rajce.idnes.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Van der Haiser Van der Haiser | 17. října 2007 v 0:06 | Reagovat

Oni tam hrali beznohy ze jste vyhrali? :-D

2 Gonz Gonz | 19. října 2007 v 6:15 | Reagovat

Ne, jen my.

3 Mikuláš Mikuláš | 25. října 2007 v 23:54 | Reagovat

Nemuzem za to ze starej Kibel neni fotogenickej typ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama