Srbská FC - Nedeka Brno

2. listopadu 2007 v 21:44 |  Zápasy
V pátečním vyrovnaném duelu zašilhala Srbská po cenném bodu

Předzápasové spekulace naznačovaly, že mírným favoritem pátečního střetnutí se stanou zámečníci z Nedeky. Tým z aktuálního pátého místa tabulky přijížděl jako host na Srbskou, která byla v modré týmem domácím.

Oba celky ve velmi silných sestavách od začátku ukazovaly, že sázet na jakýkoli výsledek bylo ošemetné. Taktéž šance byly na obou stranách. Buď ze strany Nedeky, která se do zakončení dostávala po nedůrazném obsazování, které však nutno uznat od minulého kola s Cordobou podstatně zlepšila, nebo ze strany Srbské. Ta však svoje smrtící brejky v pohřeb Nedeky nedokázala proměnit. Z velké části za to mohla jednička Nedeky, která svůj tým dnes držela nejvíce. Problémem lužických Srbů byly zkažené míče, a tůdíž po několika zpackaných šancí na obou stranách likvidovaných buď Štrofem, či gólmanem z Nedeky, se šlo do "šaten" za stavu 0:0.

Zápas však k remíze nespěl. Bylo jen otázkou času kdy padne první branka a stalo se. Po velkém tlaku v páté minutě druhého poločasu napřáhl z deseti metrů Kubíček a i když trefil tyč, mohli jsme slavit - trefil tyč zadní. 1:0. Od té doby jsme se hlavně bránili, Nedeka dávala najevo, že si pro těsnou prohru nepřijela. Velká škoda byly naše neproměnené protiútoky, kterých bylo habaděj. A proto musel přijít trest. Necelých 5 minut do konce napřáhl dlouhán z Nedeky Novák a z otočky překonal Štrofa. 1:1. Od té doby bylo utkání znovu víceméně vyrovnané, mírnou převahu na šance jsme však měli my, zakončení však znovu nemělo dostatečnou přesnost, a tak jsme si po 60. minutách podali se soupeřem ruce a odešli za dělby bodů k spravedlivé remíze.