Z důvodu lenosti bude tento článek uveřejněn v průběhu tohoto týdne. Štastný Nový rok, plantážníci!

27. prosince 2007 v 0:47 | NG Gonz |  Turnaje

Motyčka, Jašinský, Zralý, Knee
Nečas, Sládek, Raputa

Cena: 40 kč každý
Destinace: Líšeň
Na turnaji budeme nastupovat jako Jelimani Brno, vzhledem k tomu, že jsme se tak jmenovali již minulý rok.

Sumárum - podzim 2007

24. prosince 2007 v 19:00 | NG Gonz |  Informace o klubu

Tak se na to podíváme:

Poctivý trénink v Los Angeles Galaxy!

20. prosince 2007 v 0:01 | NG Gonz |  Profily hráčů
O tom že přípravu na zápasy B - týmu bere Papoušek zcela vážně, přesvědčil vedení týmu, jedním ze svých motivačních emailů, ve kterém poslal momentku se svého souboje s románovou postavou Ronem Weaslyem. Jeho spoluhráč Dáva Bex se bohužel na snímek nevlezl. Pravděpodobně za Papouška střídal. V pozadí můžete pozorovat hordy fanoušků Galaktiků, kteří se bohužel kvůli kvalitě fotoaparátu lehce mázli. I v Americe se hraje arcičutes!

Sám Papoušek v rozhovoru pro icq.com připustil, že hrát ho za provenční LAG přestává bavit, a že se mu v očekávané líhni talentů nedostává dostatečné podpory a zimní příprava taktéž není v ouklendu (v pohodičce). Věřme, že tento znovuzrozený kanonýr, který v minulosti oblékal dresy... ...nikoho, svou poctivou přípravou i mimo hřiště přivede do b týmu někoho kdo umí dávat fíky. Poznamenal, že na doživotní smlouvu Svobody pravděpodobně přistoupí, když mu každý zápas cvaknou na Srbské jeden nakládaný hermelín.

Vánoce

16. prosince 2007 v 13:55 | NG Gonz |  Informace o klubu

Svoje první Vánoční svátky prožije novodobá Srbská na 12. místě. Zajímá Vás jak je vedení klubu s první polovinou sezony spokojeno? Kterého vojína bosny chystáme přetáhnout do svých srbských řad? Jak vstoupíme na Kosovo pole v roce 2008?

Srbská FC - Karlsberg CF 5:4!

14. prosince 2007 v 22:20 | NG Gonz |  Zápasy
Po nepříliš povedeném listopadu i prosinci se Srbská rozloučila pro tento rok s umělými povrchy festovním zápasem se Srbskými manýry (otáčení zápasů v posledních minutách). Ale pěkně po pořádku. V mírně obměněné sestavě z dob dřívějších (absence Sládka i Knee) jsme nastoupili proti Karlsbergu, týmu, který nám na jaře uštědřil porážku 7:5. Po dlouhé době se vrátil Zralý, o kterého projevil silný zájem Atex Brno. K tomuto přestupu se blíže vyjádřím na konci článku.

Nastoupil sváteční hráč Tomáš Raputa, a vrátil se Marek Nemuchovský, který doteď neví, jak to s jeho jarními starty bude. Mimonto se v obraně zjevil Chemický Ali David Jašinský, který svá benzenová jádra házel přímo na hlavu našich útočníků. Kuba Žák, který po sezoně odchází, sehrál v tomto zápase velmi významnou roli - nechte se překvapit. A nebyla by to Srbská, kdyby v bráně nestál Štrof.

Do vedení jsme po vyrovnané hře šli v polovině prvního dějství my, kdy Tomáš Raputa chytře posunul míč na Nečase, a ten si nedělal starosti, položil si klikou brankáře, a uklidil míč do sítě. 1:0. Ani ne do pěti minut však hosté vyrovnali. Paradoxně u toho byl znovu Nečas. Obránce Karlsbergu vyslal svůj projektil, a teč výše zmíněného ve spolupráci se zhoršeným osvětlením na jedné ze stran srbského sportoviště přispěly k tomu, že si Štrof na míč sice sáhl, ale opravdu jen sáhl, a bylo vyrovnáno.
Netrvalo dlouho, a do vedení šel Karlsberg, a kdyz vyrovnal Nemuchovsky po uniku s Raputou, rozesli jsme se do "kabin" smírně 2:2.
V druhém poločase se Karlsbergu podařilo odskočit o dvě branky, a někteří ortodoxní rowdies už nevěřili (Tomašov šoupal nohama a Papouška prý v Americe polil chlad). Pak však pšišly chvíle Zralého. Nejprve několikrát prověřil brankáře nedávného sponzora Liverpoolu, a poté našel ve vápně samotného Nečase, který sklidil míč tam kam patří. Do sítě.
Sám Zralý, čekajíc 240 minut na první superligový gól, se dočkal tři minuty před koncem, vymotal pár obránců. a zakončil ve stylu velkých střelců.
V tu chvíli jsme mysleli na pěknou remízu. Ale Nemuchovský nesouhlasil. V půlce hřiště se zmocnil míče, doběhl s ním před branku a namazal Žákovi, který rozhodnul. 5:4.
Příjemný byl i kontrast dvou rozhodčích. Robin Filo, možná nezapískal zápas nejlépe z pohledu Karlsbergu, ale po odpískaném faulu hostujícího brankáře gól stejně nepadl, takže nebylo na co si stěžovat. Typově podobný klub Naturalu, možná slabší fyzicky ale silnější technicky, však přijal verdikt rozhodčího sportovně.
Pro tuto sezonu se s vámi s reporty po utkání loučím, a přeji příjemné prožítí Vánočních svátků.
Dodatek: Tímto se omlouvám Kubovi Hronovi, kterému jsem skoro slíbil, přestup Lukáše Zralého, avšak kvůli tomu, kolik nás v poslední době chodí, jsem mu přestup nepodepsal. Musel kvůli mě stát na Srbské kdovíjak dlouho. Promiň Kubo, ale kdybys byl na mým místě, taky bys ho nepustil. Navíc se podívej jak dneska hrál, byl bych hodně blbej, kdybych ho po dnešku pustil.

9. prosince 2007 v 20:15 | NG Gonz |  Zápasy
Kde se to zlomí? 7 zápasů bez výhry, bod naposledy s Nedekou a tři body na Naturalu (to se ještě dalo chodit v kraťasech, jak je to dávno). Bůh je mi svědkem, že Srbské nechybí ani tak kvalita na hřišti jako důslednost na hřišti i mimo něj. V prvém případě dnes hektolitry šancí, které by proměnil i Pavel Kuka v dobách svého největšího paličství, v případě druhém pozdní příchody v lepším případě (mocnina slovní hříčky) nebo absence jako takové v horším případě.
Zápas jako takový jsme začali v přesném počtu jelikož stálý hráč zákl. sestavy, který se před nadávnem na matrice nechal přejmenovat na Božetěcha Šlauška, zaspinkal. Skóre otevřel v páté minutě Surfin, když na tečovanou ránu již Štrof nedokázal zareagovat. Vyrovnali jsme záhy, navrátilec Nemuchovský nalezl přesnou přízemní přihrávkou Nečase, a ten měl lehkou práci. 1:1
Zbytek zápasu jsme se však trápili. Surfinu jsme byli vyrovnaným soupeřem, nicméně míč nám jako zakletý odskakoval od nohy, Surfin tlačil a do poločasu stihl strhnout vedení na svou stranu.
Ale oklepání nepřišlo, ve zbytku jsme dokazovali, že některé šance hoří jak březová kůra, a podle toho jsme je pálili. A že jsme tým, který má rád teplo a slunce jsme se mohli přesvědčit i v závěru, kdy náš závěrečný zchladil Surfin dvěma fíky.