Sumárum - podzim 2007

24. prosince 2007 v 19:00 | NG Gonz |  Informace o klubu

Tak se na to podíváme:


Tabulka

1.Fischer Café Brno151410106:2543
2.RKM Brokers15120369:2136
3.Bohunice 3015120378:3536
4.United 0715112257:2935
5.Bookmakers Brno1574460:5425
6.DROM1563669:7121
7.Nedeka Brno1563652:5521
8.Hearts Of König1562751:6120
9.Karlsberg C. F.1561856:6519
10.Atex Brno1553757:6518
11.Surfin Brno1552839:5017
12.Srbská1551942:6216
13.Natural 9515411032:4713
14.STAR TRAC15321035:6911
15.Cordoba 0615321036:8411
16.Dynamo Brno15111331:774

Zápasy

A pěkně popořádku. Do nové sezony jsme vstoupili šlágrem s Bookmakery. Na utkání přišlo nejvíc fanoušků v historii Srbské, a bylo jich nepočítaně. Kolem 30 ortodoxních rowdies v čele s Martinem Tomašovem, kterému se dokonce jednou podařilo ospalý dav přimět hulákat pokřik "My tu Srbskou nenecháme spát". Bookmakeři, kteří nám byli vyrovnaným soupeřem, a remíza by zápasu slušela nám v patnáctiminutovém nastavení dali dvě branky. Výrazně tomu přispělo duo Ovšak - Horváth, posily Bookmakerů pro novou sezonu, z finančně tápajícího Romstaru. 3:4
V druhém kole se obhajoba překvapení nekonala. Fischeru pomohlo, že jsme dostali první branku ve čtyřech lidech, a pak už nebylo co řešit. 1:8
V kole třetím, jsme zajížděli na Turgeněvovu. Po jednoznačném průběhu a vedení 3:0 jsme se museli horkotěžko přemáhat, ale první body přišly. Test nováčka Radka Kubíčka proběhl na výbornou. Čtyřmi banány přispěl k vítězství nad Hearts of König 6:5.
Dynamo se jevil jako naprostý outsider a s nulou bodů na kontě zněl příkaz jasně. Tři body. V těžkém zápase jsme vedení nepustili a odnesli si zasloužené vítězství 4:3.
Zápas s United 07 jsme prohráli 4:2, nicméně pozdější kontumace z jejich strany nám přinesla důležité 3 body. Podle mého názoru jediný tým, který může v této době konkurovat mistrovskému Fischeru, si blamáží s registračními kartami upřel 6 bodů, díky kterým má Fischer podstatný náskok. My sice plánujeme Fischeru na jaře body vzít, ale o nikom jiném nevím, takže to bude mít Junajtit 07 těžké jako děcko v koncentráku.
Na třetí generaci s Naturalem 95 jsme natankovali Diesel a po bezbrankovém poločase se v dějství druhém nechal vyloučit čert z krabičky, či kdo to byl a potom to šlo ráz na ráz. První zářez zaznamenal Raputa a konečný účet zněl 3:0 pro Srbskou.
Utkáním s Dromem jsme zahájili nelichotivou sedmizápasovou šňůru bez výhry, vyrovnaný duel jsme ztratili vlastními chybami v závěru 7:5
Jisté tři body ze zápasu s Cordobou se proměnili v jistou prohru, zápas ovlivněný rozhodčím Filem jsme ztratili v poměru 2:1
Smír se zámečníky z Nedeky byl spravedlivym vyvojem vyrovnaného zápasu, který mohl vyhrát naprosto kdokoliv. Silnou obranu Nedeky se nám nepodařilo prolomit, jejich útok nám však dělal problémy velmi zřídka. 1:1
Zápas S RKM Brokers se kvůli turnaji v Troubsku neodehrál, kontumační prohra 0:5 byla neadekvátní tomu, co bysme dozajista předváděli na pažitu :-)
Bohunice 30 se třásly strachem, ale měly štěstí, zápas se neodehrál tentokráte z důvodu nemocnosti hostujících celku. 0:5
Prakticky nejhorší vystoupení jsme předvedli v zápase se Star Tracem, který proti nám nastoupil ve čtyřech, i tak však bral všechny body, protože Pospíšil je za tři. O tom, že tím pádem na hřišti bylo vlastně 6 hráčů Star Tracu nechtěl rozhodčí nic slyšet a Pospíšil mezitím sázel náhradníkovi Mertovi jeden fíkus za druhým. Z zhruba 10ti střel na bránu jich tam spadlo sedm. 7:9
Třetím kontumovaným zápasem se stal duel s Atexem, taktéž kvůli nemocnosti, Atex je díky tomu teď o pěkných pár políček před námi. 0:5
Předposledním utkáním se Surfinem jsme uzavřeli bezbodovou část sezony. V mači, ve kterém jsme spálili víc šancí než Švancara za celou svou kariéru jsme dostali čtyři branky a jednu vstřelili. 1:4
S Carlsbergem jsme si trošku spravili náladu, několik hráčů tento zápas dokonce označilo za nejhezčí moment v malé kopané. S houževnatým soupeřem jsme otočili zápas v posledních minutách a první branku v Superlize si dal i pan Zrály. Definitivně tak potvrdil, že na Srbskou patří, a že ho prezident pustí tak akorát na záchod. S doprovodem. 5:4

Hráči

Na soupisce je v současné době 16 hráčů, z toho 10 aktivních. V podzimní části sezony se nepředstavili Horák, Nehleděl a Gaja, Adam Grůza nastoupil pouze k jedinému utkání s Bookmakery. Pavel Merta jako náhradník odchytal pouze zápas se Star Tracem, poté odešel hledat štěstí do Francie. Tuto skupinu lajdáků si nyní stručně představíme.
Jiří Horák - Nejstarší člen Srbské nastupoval na jaře k několika zápasům, blýskl se pohotovou střelou, a pamatujeme si ho hlavně ze zápasu proti Carlsbergu, kterému vstřelil dvě branky
David Nehleděl - Útočník z Troubska oblékl dres Srbské pětkrát, taktéž pouze na jaře 06/07. Vstřelil několik důležitých branek, za zmínku stojí vítězný zářez proti Legii, a hlavičková přehazovaná s Nečasem, který zakončil právě on do sítě Orla Bohunice. Tato branka v hlasování na konci sezony stanula na druhém místě.
Hynek Gaja - Matador, Právník, a zapřísáhlý fanda Komety Brno, taktéž útočník vstřelil svou jedinou branku do sítě Karlsbergu. Vzhledem k časové vytíženosti šla jeho výkonnost rapidně dolů, je to ovšem on, kdo se výrazným způsobem zapsal do historie Srbské FC. Řekl mi totiž o tom že existuje.
Pavel Merta - Týmový duch, který se jednou zjeví tady a tu zas támhle, doplatil na kvalitu Štrofa, který ho z pozice jedničky doslova ale oprávněně vyštípal. Zápas se Star Tracem je jediný, který letos odchytal. Dostal v něm 9 branek.
Adam Grůza - Talent Jelimanů Brno o kterém jsem v posledních dvou měsících ani neslyšel, a který snad jako jediný ještě nedal branku.
Další skupinou hráči, kteří tento podzim oblékli dres Srbské alespoň třikrát. K nim si řekneme i něco víc. (za hráčem je souhrná známka, která nebude počítána do závěrečného ohodnocení)
David "Jaša" Jašinský (2) - Céčko, které stabilními výkony na hřišti, dělá čest svému vzoru Tomáši Řepkovi. Když se mu povede dlouhý centr na bránu, nelze se bránit, často však podniká nebezpečné výpady vpřed, které však ohrožují spíše Štrofa, než branku protihráčů, v poslední době však podobné věci omezil. Světlý i slabý moment této sezony pochází z jednoho zápasu. Nejdříve poslal Srbskou proti Bookmakerům do vedení 3:2, posléze ji srazil do kolen červenou kartou.
Radek Knee (2) - Neprodyšná zeď jako pampers, a hráč, kterému dělá velké problémy vstřelit branku jinak než z půlky tvoří nepostradatelnou část Srbské defenzivy. Jeho slabinou je v poslední době obsazování, díky kterému je u volných útočníků o vteřinku později.
Raputa Tomáš (3) - Když o něco jde, tak se tam Tomáš nachomýtne. V posledním zápase s Karlsbergem to dokázal vrchovatě, když asistoval u prvních dvou branek. Podle mého dost podceňovaný hráč, který by si mohl říkat o základní sestavu, kdyby trénoval a vkládal do fotbalu víc času. Někdy zklame svou nedochvilností, a obsazování u něj taky není silná stránka, jeho předností je však rychlost.
Motyčka Martin (2) - Obrovský talent 1. FC Brna, se v poslední době potýkal se zraněními a konec sezony pro něj skončil už utkáním se Star Tracem. Odhlavičkuje každý nebezpečný míč, a umí i dávat góly. Kdyby byl starší, snad by byl i mým vzorem. Ale každý hráč má slabinu. Martin občas na středu zbytečně ztratí míč, a někdy je z toho pěkná polízanice.
Žák Jakub (3) - Dost si s míčem hraje a někdy je to na škodu. Někdy je to však k užitku, a i když raději přihraje než vystřelí, párkrát zamotal hlavu věhlasným obráncům a v posledním utkání vstřelil rozhodující branku Karlsbergu. Kuba po podzimu ze Srbské odchází, nezbývá mu než poděkovat a popřát hodně štěstí jak ve sportovním, tak v civilním životě.
Müllner Vojta (4) - Tento player zažívá úpadek formy, zvláště vzhledem k zanedbávanému tréninku. Hráč přezdívaný Pán s Prdelí, vstřelil jednu branku proti Star Tracu. Jeho největší slabinou je asi zbrklost, pravděpodobně zapříčiněná nervozitou.
Nemuchovský Marek (2) - Hodí se na střed i do útoku, s přesnou a tvrdou ránou v noze je nepříjemným aspektem hry Srbské (pro soupeře). Gól do sítě Naturalu ještě na jaře patří jistě do zlatých momentů tohoto roku. Není to zrovna běhavý typ, a když se má vracet, dělá tak s nechutí nebo vůbec. Nad jeho budoucností v Srbské visí velký otazník, za sebe však říkám, že bych o tak kvalitního hráče nechtěl přijít!
Sládek Filip(2,5) - Typický útočník Barošovského typu, který ze strkanice míč vždy vycedí a který má u Štrofa "vroubek", jeho nejdůležitějším fíkusem je dozajista branka proti Fischeru. Za zmínku však stojí i zářez proti Bookmakerům, kterým otevřel skóre a také shrábnul první pozici v anketé "Gól roku". V poslední době se trochu střelecky trápil.
Nečas Jan(3) - Forma nejkrásnějšího prezidenta jde v poslední formě pomalu horem, a je to znát i na brankovém účtu. Zatímco v minulé sezoně se mu podařilo vstřelit jedinou branku, nyní už se blýská na jeho kontě branek 5 a doufejme že to půjde nahoru. Slabším článkem je defenzivní práce, nicméně se to snaží aspon odběhat. Vždycky však bude cennější jako manažer než jako hráč. Když ho však políbí šťestěna, dokáže s míčem velké věci.
Štrof Roman (1,5) - Modla všech Srbů, bez kterých by Srbská Srbskou nebyla, chytne všechno, od rýmy přes míče až po muchy. Jeho slabší stránkou je hra po zemi, nohy má jen na vyrážení a na vykračování. Když se mu ale povede výkop bodlem, je z toho prvotřídní Bex.
Radek Kubíček (2) - Prvotřídní kanonýr trpící syndromem Nemuchovského, tj. zanedbávaná defenzivní činnost. V noze má dělo, a v druhé taky. Hearts se mračili, když jim dal čtveráka, ale je to také asistent a Nečasovi dává finalní přihrávky téměř na brankovou čáru.

(ne)spokojenost vedení

Do záporných hodnot jdou za podzim tyto fakta: Tři zápasy jsme si nechali zbytečně kontumovat. V kádru až doteď vládnou drobné neshody. Prohra s Cordobou, Surfinem i Bookmakery byla naprosto zbytečná. Opravdu povedl se snad jen zápas s Karlsbergem, Hearts a Naturalem. Nyní jsme na příčce 12. což bylo před sezonou zhruba předpokládané, ale vzhledem ke kvalitě našich soupeřů se dá soudit to že máme na víc. Ostudou je, že týmy jako Hearts, Surfin a Karlsberg jsou v tabulce před námi. Hledat však příčinu v nějakém konkrétním bodě avšak není nejchytřejší. Tou příčinou je dozajista každý z nás. Vezměme si například závěr sezony. Stačilo by, aby se chodilo na zápasy v počtu v jakém jsme přišli alespoň na Drom, či na Bookmakery, a bodů by bylo dozajista víc. Za sebe říkám, že s podzimem spokojen nejsem, myslím si, že do první šestky náš tým rozhodně patří, ale pouze a jedině v tom případě, že si zameteme před vlastním prahem a nebudeme hrát jen na hřišti ale i mimo něj.
A toť vše, dámy a pánové! Podzim je za námi a 31.12 se těšte na další článek tentokráte s budoucími vyhlídkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jasa jasa | 24. prosince 2007 v 19:35 | Reagovat

super clanek!!!

2 David Beckham David Beckham | 24. prosince 2007 v 21:47 | Reagovat

thi article is written very poorly.

3 Gonz Gonz | 24. prosince 2007 v 21:54 | Reagovat

Your knowledge of english is like my chinese speaking ability

4 jasa jasa | 24. prosince 2007 v 22:54 | Reagovat

jo a jeste bych chtel celymu tymu poprat(trosku opozdene)krasny vanoce a stastny novy rok..at se nam co nejlip vydari!!!

5 David Beckham David Beckham | 25. prosince 2007 v 21:22 | Reagovat

Mister with Ass...hmm..I would like to meet him...

6 Roman Roman | 26. prosince 2007 v 23:28 | Reagovat

prosim te jedna vec pis česky pokud ne tak nemuzes byt normalni Roman

7 Gonz Gonz | 27. prosince 2007 v 0:05 | Reagovat

proč ne?

8 Roman Roman | 27. prosince 2007 v 10:33 | Reagovat

protoze jsme v ČR

9 Gonz Gonz | 27. prosince 2007 v 10:59 | Reagovat

No a?

10 Roman Roman | 27. prosince 2007 v 11:41 | Reagovat

No B?

11 Gonz Gonz | 27. prosince 2007 v 14:01 | Reagovat

To só argumenty

12 Micut Micut | 28. prosince 2007 v 14:47 | Reagovat

No C? To só argumenty

13 Pavel Merta Pavel Merta | 29. prosince 2007 v 17:20 | Reagovat

Super clanek gonzi! Moc pekne se to cte a clovek se i zasmeje. Tak to ma byt. Jinak v PSG jsem na testech neuspel :-))))) V patek se vracim.

14 Gonz Gonz | 29. prosince 2007 v 23:04 | Reagovat

A jak bylo? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama