Sasm Líšeň 2008

30. ledna 2008 v 20:12 | NG Gonz |  Turnaje
V sobotu 19.1. a 26.1. proběhl v hale Sasmu Kotlanova tradiční a poměrně kvalitní futsalový turnaj složený z cca 28 týmů. Jelimani/Srbská FC byli nalosování do poslední a zároveň nejtěžší skupiny C, ve které bylo 6 týmů.

První zápas jsme sehráli s jedním ze dvou celků malé kopané, přítomných na turnaji. Kompilace členů Bohunic 30 (Pazdera, Hřebíček, Tureček) a Nedeky (Stoklásek, Mrtvý, apod.) vytvořila celek Bone. Po tahanicích s konečnou sestavou Jelimanů jsme nastupovali ve složení: Roman Štrof (Oli) - Radek Knee, Boris, Vojta (oba karlsberg) - Mikuláš Nozar, Gonz.

Vedení se brzy ujal tým Bone (čti Bone) a záhy zvýšil na dvoubrankové vedení. Po kontaktním gólu se hra přelévala ze strany na stranu, v uších zvonilo oboum brankářům, ale hlavně Štrofa dokonce třikrát zachránila branková konstrukce. Když Bone 5 minut před koncem zvýšili na 3:1, zdálo se vše jasné, ale dvěma brankami zařídil dělbu bodů Nozar.
Stále jistí si v kramflecích jsme podstoupili mentální souboj s Casinem Líšeň, kteří nás dokonale přehráli, a po slibném poločase 3:4 nám dokonce nadělili bůra. Postup však nebyl ztracen.

S šílenci z Dynama Líšeň, jejichž hyperaktivní brankář byl dost pravděpodobně na amfetaminech, jsme sehráli jistojistě nejlepší utkání na turnaji, a výsledek 5:3 byl toho důkazem. Dost na tom odvedl Oli, který musel zaskakovat za zraněnécho Štrofa, a Boris Tonev, který si dvakrát položil brankáře, a pokaždé dokázal míč i posunout do prázdné branky.

Existenčním zápasem se stal duel Jelimani - Lerchova. Asi nejslabší mančaft ve skupině, který v druhém zápase zatopil i ajznBOŇÁkům, tentokráte nekladl odpor, a již poločas naznačil, že si po devíti gólech připíšeme tři body.

O definitivní budoucnosti Jelimanů v dalších dnech turnaje se mělo rozhodnout v zápase s Agorou, a bohužel se také rozhodlo a to už v prvním poločase, kdy jsme si nechali vstřelit sedmi gólovou nadílku. A ani zlepšená hra v dějství druhém nepomohla. Konečný výsledek 7:3 nás řadil na čtvrté, nepostupové místo ve skupině, utřely i Bohunice které se umístili o příčku nad námi. První Casino a druhá Agora se mohla radovat z postupu.