Únor 2008

Srbská FC - Bookmakers (časová změna)

26. února 2008 v 11:47 | NG Gonz |  Zápasy
Druhá polovina superligového snažení odstartuje již tento pátek utkáními na Srbské ulici. Jedním z aktérů večerních bitev, kam mají kardiaci vstup odepřen, bude i balkánský tým, který se na jaře pokusí o vzkříšení a atakování šesté příčky. Kvalita ani nadšení Srbské nechybí, pokud se podaří zlepšit docházku, která býva na jaře statisticky lepší než na podzim, a vrátí se nám štěstíčko, které nás hnalo kupředu právě minulé jaro, šance rozhodně existuje.
Velká škoda je, že zápas sezony sehrajeme již jako první utkání. Srbská FC - Bookmakers Brno, se dá už označit za derby, a nebýt zápasu Cordoby s Atexem, jednalo by se dozajista o šlágr kola. Ne, že by jsme měli se "Sázkaři" nějaké napjaté vztahy, pravdou však je, že každoroční klání Srbů s Bůkmejkry má atmosféru, za kterou by se nemusela stydět ani Anfield Road - takovou, že se při vstupu na umělý pažit rozklepou kolena i těm nejdrsnějším harcovníkům. Jsem nicméně velmi rád, že se mi zápas podařilo vklínit do tradičního pátečního večerního času.
Měření sil v druhém zápase minulé sezony ukázalo vysokou psychickou odolnost Srbské, která dlouho hájila jednogólové vítězství, a následně se jí podařilo dorazit Bookmakery dvěma dalšími fíky. O necelý půlrok později však Srbská tuto staminu dementovala, když dobře rozehraný zápas ztratila v posledních minutách hry mimo jiné proto, že obránce Jašinský nazval beka Bookmakerů dámským přirozením, sudí Filo si to vzal osobně, a David musel pod sprchy (podle zákulisních spekulacích tento incident však našeho kapitána ovlivnil natolik, že chodí na hodiny ZENu, jí cereálie, a podstoupil brainwashing, kde mu byly všechny sprosťárny vymazány z harddisku).
Největší hrozbou pro Srbskou obranu bude duo Ovšak, Horváth (viz foto). Vzhledem k tomu, že žádná marodka ze strany Bookmakerů není, je pravděpodobné, že se právě tito dva kanonýři na hřišti objeví. Knee s Jašinským a Zralým, by si měli dát SETSAKRAMENTSKEJ pozor na jejich OBSAZOVÁNÍ, jelikož malé štiky "Gamblerů" oplývají velkým zrychlením a přesným zakončením, a nedat jim ani centimetr prostoru. Ale ani střed hřiště nesmí při technických finesách Ovšaka zaspat, protože jakmile se to loňskému fotbalistovi sezóny kolem noh začne odrážet, jsme kde? V pr....!
Co se týče sestavy Srbské, je známá, ale je přísně tajná, soupeř má oči všude. Zářijová prohra pálí u zelenomodrého srdce nejednoho srba, a do zápasu jdeme se zdviženou hlavou. Závěrem bych ještě rád dodal: Nechť má Bůh slitování s Bookmakery, neboť my ho mít nebudeme.

Srbská FC - Bookmakers Brno

pátek 29. února

18:00

Sport Centrum Srbská

v komentářích účast a anketa

Srbská "B" - Srbská "A" 1:4

25. února 2008 v 2:13 | NG Gonz |  Zápasy
Trapas. Výstižnejší označení výkonu A týmu Srbské, která sice svoje učedníky z druhé ligy jednoznačně přehrála, ale vstřelila pouze čtyři branky a navíc jednu inkasovala, neexistuje. Od červených střevíců prezidenta, který v nich zahodil minimálně tři gólovky, po Müllnerův gól, který se tak pomstil svým bývalým spoluhráčům za přeřazení do B - týmu. Na tom, že výkon áčka vyžaduje důrazné zamyšlení nemění nic ani to, že béčáci odehráli asi nejlepší zápas pod taktovkou vůdce týmu Oliho (podle posledních ohlasů v bulvárním tisku prý zavedl krutý režim), a trhali tak první ovoce, které i přes kyselost porážky smrdí konečně nějakou tou úrodou.
V zápase poprvé nastoupil tisícikorunový (+ nějaké drobné) ofenzivně laděný bratr mladšího Martina Motyčky Jan a míchač Mikuláš Nozar. Po celý zápas bylo vidět, že se Srby hrají poprvé, samozřejmě ne na kvalitě, ale na sehranosti s ostatními členy mužstva.
Zápas začal... Zajímavě. I když jsme dlouho kontrolovali hru, první branka přišla až po 10 minutách, kdy se poprvé trefil nechytatelnou ranou J. Motyčka. Tlak A týmu pokračoval, nicméně střely létaly buď mimo Komárkovu branku, nebo přímo jemu do náruče. A i když to u béčka nebývá zvykem, přišel trest, z neškodných akcí, se zrodila jedna, po které Müllner oslavil druhý gól za Srbskou, a první za béčko. Poločas stanovil šokující skóre 1:1.
Následující průběh zápasu nestanovil výrazné překvapení, i když zahozené šance přibývaly. Sládek, Zralý a znovu Sládek dokonali vítězství 4:1, a tak jsme mohli konstatovat sice zasloužený, ale ne příliš oslavyhodný postup.
fotky na http://gonz.rajce.idnes.cz/

Rozpisy

11. února 2008 v 22:39 | NG Gonz |  Turnaje
Potřebuju od Vás od každého termíny, kdy nemůžete na jaře hrát, tzn. vytištěný rozpisy utkání velké kopané, futsaly, turnaje ve stolním fotbálku apod.. A potom třeba termíny, kdy sami nemůžete (svatby, pohřby, křty, biřmování, práce), a další kvazitermíny, kdy se prostě nemůžete zůčastnit. To všechno do pondělí 18.2.2008. Stačí mi třeba i rozpis hozenej přes link na www.fotbal.cz (prý to tam někde smrdí vytištěný). A ne že to bude probíhat jako s platbou Honzy Motyčky.

Přestup uzavřen

3. února 2008 v 18:14 | NG Gonz |  Přestupy
Dne 3. února 2008 se nám po dlouhých finančních tahanicích podařilo dokončit přestup Jana Motyčky, dorostence z 1.FC Brna. Starší bratr Martina Motyčky, který stál u založení Srbské v roce 2006, rok oblékal barvy Cordoby 06, kde však odehrál jen tři zápasy. Doufejme, že se na Srbské bude prosazovat víc, a že přestupní částku 1250 kč promění v zápasech superligy, nebo už v Kalinka Cupu, kde se představí poprvé.
Druhým příchozím hráčem je Mikuláš Nozar, který účast na podzim kvůli pracovní vytíženosti odmítl, na jaře však již hrát bude, registračka už je ve vývojce. Technicky založený rychlík se představil již na turnaji na líšeňské Kotlanové, kde přispěl mimo jiné k remíze s Bohunicemi 30/Nedekou dvěma brankami. Ve velkém fotbale se v dávných dobách představoval v drese Lesné.
Odešli: Müllner, Gaja H. (Srbská FC "B")