Duben 2008

Nedeka - Srbská FC

29. dubna 2008 v 16:29 Zápasy
Ačkoliv Srbská na jaře brala venku body pouze s Dynamem (a to ještě hrála na Srbské), Nedeka plní roli domácího favorita a na jaře doma pokaždé zvítězila. Na podzim se tito dva soupeři rozešli smírně, ale výhoda domácího hřiště jde zámečníkům očividně k srsti. Ještě těsně před začátkem zápasu se spekulovalo jestli se bude hrát na Moldavské nebo na Arménské. Vzpomínáte na zápas Srbské s Orlem Bohunice a Legií, na jaře 2007? Tak to sou jediné dva zápasy, kde se jí za její krátkou historii podařilo z Arménské odvézt body. A to počítáme i s výsledky staré Srbské pod vedením Jakuba Hrona.
Skóre zápasu otevřela v desáté minutě Nedeka, nicméně po samostatné akci Motyčky, umístil dotyčný míč přesně k tyči. Na 2:1 zvyšoval posléze M. Kaláb a za tohoto stavu se šlo i do "šaten". V druhém poločase se otěží zápasu ale definitivně ujala Nedeka, a jednoznačně smetla špatně bránící Srbskou 5:1.

Videa ze zápasu Srbská - Cordoba

21. dubna 2008 v 13:48 | NG Gonz
zbytek v sekci related

Srbská FC - Cordoba 06 8:3!

20. dubna 2008 v 21:17
No a je klid. Existenčním utkáním s rivalem z Cordoby se Srbská prokousala na výbornou. V nedělním mači se nepředstavil pouze Sládek, naopak přišla posila z Dosty Bystrc Matěj Sedláček.
Zápas se rozjel podle očekávání a již v 5. minutě otevřel skóre Knee. Poprvé v klubové historii se vyplácely prémie, konkrétně 50,- za vstřelenou branku. Jak už víte ze záhlaví článku, byli Srbové za všechna příkoří co jim jejich prezident natropil, připraveni ho pořádně ostrouhat a to také udělali! Cordoba však je tým houževnatý a v prvním poločase nám ukázala, že body nedá zadarmo. Skóre otočila lehce, nejprve se červenobílí trefili z přímáků a poté dorážel Býk do prázné brány Štrofa.
Poté však Srbská začala dokazovat, že buď patří do superligy, nebo umí hrát za peníze. Když se totiž Jan Motyčka doslechl, že za góly jsou chechtáky, hned tam jeden prdnul, a že to nebyl gól ledajaký, se dozvíte v průběhu týdne, jakmile dotyčná videa prdnu já na youtube.
Jeho bratr ho pak bleskurychle zastoupil a otočil na 3:2. Poté už se skóre až na jedinou vyjímku měnilo pouze na straně Cordoby. Martin Motyčka si zvládl vystřihnout již druhý hattrick v jarní části sezóny a výrazně tak zamíchal balkánskou tabulkou střelců. Dva zářezy si zapsal také Sedláček, který si výrazně řekl o základní sestavu. V prvním poločase se sice s míčem i povrchem jen seznamoval, ale v poločase druhém již naplno předváděl své technické finesy, a pokud má ještě něco k ukázání, tak se o základní sestavu možná bude obávat i takový harcovník jakým je dozajista Knee. :-)
Cordoba následně odpověděla gólem na 7:3, ale to už byl jen poslední zoufalý pokus odvrátit neodvratitelné. Když pak starší z bratrů Motyčků vystřelil na bránu, kosmeticky už jen tak upravil výsledek na 8:3.
Známky:
Motyčka M. a J. - 1,5
Štrof, Knee, Sedláček, Jašinský, Zralý - 2
Nečas - nehodnocen - v prvním poločase zraněn
Vzhledem k tomu, že mám nefunkční kompl a tento článek píšu z pccg, tak očekávejte fotky a videa v průběhu týdne

Drom - Srbská FC

11. dubna 2008 v 22:02 | NG Gonz |  Zápasy
To svět nezažil. Už nějaký ten pátek superligu hraju a o nějaký ten pátek víc se na fotbal dívám, ale tohle jsem neviděl.
Zápas začal nedůslednou hrou ve středu hřiště a Drom se z první šance nemýlil. O minutu později si Motyčka dal krásný vlastenec. Pak už to byl zápas Srbské. V dost bizarní podobě. První pět vyložených šancí jsme spálili velkolepým způsobem. Nejprve Kubíček netrefil prázdnou bránu, což se poté podařilo i Motyčkovi. Nečas poté trefil první tyčku, nebezpečně pálil vedle brány, a snížení na 2:1 zařídil až Motyčka, který nejprve pálil do tyče, a potom znovu, ale míč už si dal říct a odrazil se do sítě. Tlak Srbské pokračoval i nadále, a zahozené šance se kupily. Na druhé straně se lehký odpor Dromu lámal buď na dobré obraně, nebo na Štrofovi.
V druhém poločase se definitivně potvrdilo, že štěstí nám letos opravdu nepřeje. I když zrova naproti jsme mu nešli. Jen ve druhém poločase jsme zahodili kolem 20ti šancí. A Drom, který byl jinak poměrně neškodný, a zasloužil tak desítku tudíž potrestal Srbskou třetím gólem, na který jsme sice záhy odpověděli, ale pak přišel trest ve formě čtvrtého a pátého gólu. Třetí gól ještě opepřila červená karta pro Nemuchovského, který odešel po dvou žlutých, za protesty. Nutno podotknout, že oprávněné.

8. dubna 2008 v 19:07 | NG Gonz |  Zápasy
Heh? Tohle kolo bylo opravdu ve znamení špatných vtipů. Ne, že bych Dynamu osmigólové radovánky nepřál. Bookmakeři jsou mi taky docela volní, i když mě jejich výsledek spíš potěšil. Ale prohrát na vlastním hřišti s Naturalem 95 se skoro nejsilnější sestavou? To už je opravdu špatně načasovaný, a navíc opožděný aprílový žertík.
Pouze bez Nozara a Nečase, vytáhli na nás hokejisti z Naturalu, taktiku, na kterou prostě Srbská recept mít nemá a recept mít nebude. Tj. vstřelit o gól více za každou cenu, ubránit to za každou cenu, a když jde soupeř do šance, odkopnout míč co nejdál, když to nepůjde jinak tak i s nohou. Ale abych zde nehanil jen Natural a vzal tento článek trochu experimentálně - ten druhý gól byl jemně řečeno komický, první taktéž po chybě obránce ( i když je pravda, že když máte 60 kilo a řítí se na vás Tarzan se 100 kily živé váhy, který má navíc rudo před očima, je těžké zachovat klid). Nebýt branky vstřelené po 40 vteřinách hry, mohla to být pěkná ostuda.
Dost dobře nechápu, jak můžeme utkání takhle zvorat, když si týden předtím dáváme United ( i když je pravda, že United hráli fotbal a ne kopanou.)
Možná je to o přístupu ( před zápasem s předposledním týmem si asi myslíme, že všechno půjde jako po másle ), možná o tom, že vám dávám příliš mnoho volnosti ( např. Martin Motyčka má hrát správně v obraně)
Chce to se nad sebou zamyslet, sestup není nic nereálného. A i když tám možná patřím já, tak si myslím, že vy byste se v druhé lize určitě plácat nechtěli. Srbská patří do Superligy.
Známky:
Štrof, Knee - 2,5
Sládek, Motyčka, Motyčka, Jašinský, Zralý - 3.
Zdeňka Vránu jsem nehodnotil, vzhledem k tomu, že to byl jeho první zápas. Hodnocení by asi nebylo adekvátní tomu co předvede až se seznámí se superligovými poměry. :-)