Preview: Pohár Sokolů 2008

23. září 2008 v 19:43 | NG Gonz |  Turnaje
Je to tady. Fundamentalisté z trosek Srbské FC - Jelimani Brno, se po roce znovu spojují, aby se pokusili obhájit další ročník Poháru Sokolů.
Sám Pavel Merta, v minulosti prohlásil, že jeho cílem ve fotbalové kariéře, je na první pohled matoucí, na druhý pohled však pochopitelný skalp. Minimálně trojnásobné vítězství v řadě za sebou na Sokol Cupu. To se v dlouholeté historii tohoto srdcařského šampionátu povedlo zatím pouze Karlovi.
Na tom se v posledních letech podepsal věk a aktuální forma, a již nepředvádí takové výsledky jako v dobách archaických.
Daleko větší hrozbou bude reinkarnovaný tým značky Bigy Team, u kterého není doposud jisté, jestli na turnaji bude startovat. Pravděpodobně ho však uvidíme ve změněné sestavě, protože podle posledních propočtů jsou to bradkáči a do stovky se nevlezou. Hlavním tahounem tohoto týmu bude Tomáš Slach, míčový kouzelník z přilehlého gymnázia.
Tím pravým ořechovým a zápasem s příchutí potu a krve však s největší pravděpodobností bude klub Srbská FC, vedená Davidem Sedlákem. Ten k sobě přivzal své nohsledy a hlavně špílmachra Matěje Sedláčka, který co se týče individuálních schopností, pravděpodobně v sobotu nebude mít konkurenci. Tvrzení naší redakce, že právě on může být mužem, který po roce srazí Jelimany do kolen kapitán Jelimanů Jan Nečas slovy: "hovno, vole!", rázně odmítl.
I majitel a slavný bafuňář Jelimanů, který na poháru není žádnou hlavní postavou, avšak muž, který podle spekulací "tahá za provázky", Jan Václavíček, uvedl: Tento zápas bude určitě ozdobou poháru, ale mám strach o hráče, protože znamy magnát David "Sedlo" Sedlák vypsal prémie a je znám nadutostí svou, a své peněženky, nicméně si myslím že zvítězí fotbal a především lepši mužstvo, což jsou jednoznačně ostřílení Jelimani.
Sázkové kanceláře letos také vypsaly černého koně, jímž pro tuto sezonu bude nečekaně mužstvo Velká neznámá, složená z torza týmu FC Dru.tě.va, odkud po blamáži z minulého ročníku odstoupil právě David Sedlák a založil si vlastní mančaft protože už prý "není vadný". Branku bude hájit hvězda Ivo Tureček, v současnosti oblékající dres Bookmakers Brno. Hlavoun týmu Daniel Svoboda přiznal, že z ostrého tria by pro něj byl nejpřijatelnějším soupeřem byli Jelimani, protože je to nejprestižnejší klub, který kdy pobíhal po umělých pažitech na Barvičové. Zároveň však vyslovil přání, že to by ale musely ze skupiny postupovat dva týmy. Svobodova sestava má doteď dvě mezery, jistí jsou Komárci a Beng, Svoboda a avizovaný Tureček. Po dvou nepovedených letech má Svoboda se smrtí v očích jasno - postup se skupiny!
Zajímavé bude sledovat, jak se s pohárem popasuje mančaft z Bratislavské - Olaští Romové, známí svým citem pro stěstí. V roce 2006 famózně prošli až do semifinále, aniž by vstřelili branku. Kdyby jich nastříleli deset - dobrý - ale, postoupit s nulou na soupeřově kontě přes 6 týmů - to už chce mít nakloněno hodně fotbalových Bohů. Známý fotbalový glosátor Martin Tomašov, podle svého dynamitu v noze přezdívaný BENG, se nechal slyšet: "Tak opravdu netuším v jaké kuchařce hledali, ale svedl bych to na šťastnej den pro celej tým. Ovšem ve společnosti kolují i informace, že celej tým během turnaje odcházel mimo dění turnaje, tak je možné, že si počkali na soupeře a někde za rohem je zbřinkali. Myslím, že letos se něco podobného opakovat už nebude."
Jelimani - tým který snad není týmem, ale pouze jedním hráčem, bude i pro tentokrát považován za favorita. V letošní sezoně, se však nebude s největší pravděpodobnosti jednat o spanilou jízdu z předchozího klání, ale v bitvu na život a na smrt. Tým bude slepen dalším srdcařem, a to Adamem Grůzou, který sice už drahnou dobu nekopl do balonu, ale zato stál u zrodu Jelimanů, a už jen to v sobě má určitou mystiku. Jinak sem můžeme těšit na starou skvadru. Tetys, Kýbl, Hadji, Tom z Rapuťákova, a Mikyn the Míchač. S velkým otazníkem zůstává start kapitána Jana Nečase, který 5 dní před turnajem klasicky chytl bacil. Prý však teď získal dostatek času na šolíchání s magnetickou tabulí, a vymýšlí plány, jak přechcat ta nejvetší jména a mančafty. V zákulisí je však šeptanda, že Nečas má podobné falešné zprávy v lásce, a chce jimi jen znervóznět soupeře, či je ukolébat. Sám se ale s jistotou v hlase k sobotnímu dni D vyjádřil: Kdybych tam měl nechat život, pudu tam a rozhodnu to."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Merta Pavel Merta | 25. září 2008 v 12:26 | Reagovat

Go!

2 Gonz Gonz | 25. září 2008 v 22:04 | Reagovat

Tak Srbská nás už asi neohrozí, protože Mates nastoupit nemůže :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama