Září 2009

Preview: X. Pohár Sokolů 2009

15. září 2009 v 2:24 | Redakce
Jubileum. Srdcovka. Rychlý špunty. Malí špunti. Dortík jak pro Ronalda. Václavíček. Klec. Ádíček. Jeden děda, nebo dvacet batolat.
I takové výrazy se vybaví starým harcovníkům při pomyšlení na X. Pohár Sokolů 2009. Turnaj hvězd, kterým prošli velká jména street fotbalu. A mezi nimi i Jelimani Brno. Tým přátel z malého vápna zažije po roce velké změny v kádru. Pokud jste s nadšením pomýšleli na návrat Hyňála, bohužel Vás musím zklamat. Přestupové tahanice však můžeme shrnout do následujícího odstavce
v průběhu sezóny odešli: Berys (> vězení), Piky (> FC Teď Kopu Škarpy), Kübel (konec kariéry), Ádíček (Paris "Saint" Germain). v průběhu přišli: Jeňa Motyka (volný hráč), Mikyn (návrat z hostování).
Minulým sezónám vévodil trend, který všeználci označovali souslovím "na poslední chvilec". Spojeno s kontextem to znamená, že tým Jelimanů ještě ráno před turnajem neví, kdo vlastně nastoupí. Tento zvyk můžeme očekávat i v ročníku 2009. V příchozích hráčích je sice označen Jan Motyčka, ale může se stát, že místo něj povoláme Mirinha, nebo dokonce samotného Josefa, odchovance legendárního Ádíčka. Zem se slehla s Janem Hedijou, jehož bratr Kýbl je už bradkáč a nehodí se do listiny. Nad Raputou visí damoklův meč v podobě studia, tudíž můžeme za stoprocentní hráče považovat pouze matadora Tetyse, a nestárnoucího Mikyna. Ani Gonz totiž není tutovej, má totiž rozhašený kolena a minimax nikde. Věřme však, že jsou tři týdny dost na to, aby se všichni Jelimani dali do kupy a v jubilejním X. ročníku vyklepali všechny ksichty od Orla přes Karla až po Slacha.
Právě o potenciálních vyzyvatelech toho víme v letošní sezoně velmi málo. Slach při rozhovoru s naším soukromým detektivem mlžil, Oli(vander) je pasé jako silon, neboť 4. místo z minulého roku považoval za takový vrchol, že na něm raději skončil, nad Vídeňkou visí otazník a nad Karlem vykřičník.
Tak gou on.
ROZHOVORY:
INTERVIEW S BENGEM
Nedávno na hladinu pravdy kolem jubilejního ročníku Poháru Sokolů vyplula informace, že chystáte vypustit černého koňě turnaje. Můžete nám tuto informaci potvrdit/vyvrátit/přiblížit?
Mohu vám to dokonce objasnit...tento rok se zapíše do dějin a nejen proto, že je to jubileum. Rád bych vás upozornil, že z informací které poskytnu nic nevyčtete, a proto by bylo lepší jit dělat rozhovor s "klukama v akci". Letos můj tým nepotrápí jen sebe, ale možna i Jelimany.
Hodláte za dotyčný tým nastoupit, nebo pouze jíst tataráky a komandovat své svěřence z lavičky / postranní čáry?
Ano budu. své tělo již několikáty den na to pečlivě připravuji a nejen pařením fifyny
Nemyslíte si, že je lepší skončit na osobním vrcholu, jak tomu bylo a je v případě Daniela Svobody?
Domnívám se, že vrchol teprve příjde...
To je odvážné tvrzení, zato rozhodně ne nemožné vzhledem k tomu, že jste se na Poháru Sokolů teprve v minulém ročníku dohrabal do základního tábora. Buďte od toho Františka Dobroty a sdělte nám alespoň jedno jméno kromě toho Vašeho, se kterým hodláte pomyslného vrcholu dosáhnout...
V žádném případě nemůžeme mluvit o zakladním taboře...v minulém roce k nám pocelý turnaj bylo nakloněno štěstí, ale v posledním nejduležitšjším zápase nás opustilo...tento rok štěstí potřebovat budeme až v samotném boji o zlatou korunu. Uplatil jste mě:)jeden z mých spoluhráču se bude jmenovat Michal David.
A poslední otázka: Jak objektivně a reálně vidíte svoje šance? Co bude rozhodovat při postupu ze skupiny, potažmo pavoukem? A tip na umístění Vás a Jelimanů?
Veřejně prohlašuji na 2-3 místo, spoluhráču.Náš koncept bude vytažet ze hry Reds a založen pouze na týmové hře, ve skutečnosti tedy můžu být spokojen i na posledním místě, jestli rozumíte jak to myslim važení čtenáři. Kdyby se stalo že by naše pouť skončila brzo, jelimani maji velkej kote zajištenl.a co jelimani? S problémy v kadru bych dnes řekl tak na 10. místo.
Název týmu Pan Beng nechtěl sdělit.