Září 2013

Taktika na Sokoly.

18. září 2013 v 3:32 | Gonz

ŠIRŠÍ VÝBĚR NA POHÁR SOKOLŮ 2013

1. září 2013 v 23:16 | Gonz
"Jednou to vyhraju třikrát po sobě." - J. N., 2005

Ano, je to tak. Ještě ani pořádně nezačal školní rok a soupiska na poslední krok za získáním legendárního treblu už pomalu získává své obrysy.

Jedna z největších manažerských legend amatérského fotbalu a nestor Poháru Sokolů Jan Nečas, nechce nechat pro vstup do historie nic náhodě a skvad pro sobotu 5. října tak čítá hned tři změny. Vezměme to post po postu. Mezi tři tyče se POPÁTÉ za sebou postaví jiný brankář, jak můžete vidět v přiložené tabulce.

RokBrankář
2009Štrof
2010Merta
2011Pražák
2012Svoboda
2013Panascí

Branka:

MARCO PANASCÍ

Italský hřebec Marco Panascí, v internetovém prostoru přezdívaný pod jménem Párek, je zároveň nejmladším brankářem historie Veridis Quo a druhým nejmladším v celé historii Jelimanů. Ve velkém fotbale hájí barvy Medlánek a je tak prvním ze dvou hráčů, kteří vyčerpají náš limit dvou hráčů hrající čutanou závodně. Marco v brance nahrazuje Oligarchu, který mu v minulém ročníku nasadil vysokou laťku. Během turnaje postupně rostl a ve finále předvedl výkon, který bude těžko někdo někdy napodobovat.

Obrana:

DAVID MAREČEK

David se do sestavy Veridisu vrací po roční pauze. Honbu za treblem započal v roce 2011, kdy na něho Nečas sázel velké poty a sázka byla commited, David se několikrát zapsal mezi střelce a ve finále proti Čumprlíkům skóroval a na další branku nahrál. Poté se jeho služby na rok odmlčely, na volání Treblu ale David slyší a proto se přítomné gymnazistky budou moci jeho ladnou tváří i výbušným pohybem po hřišti ukájet i v ročníku 2013.

JOSEF KARÁSEK

Na první pohled nenápadný hráč, který však statistikami budí respekt. V dresu Veridisu vtrhl do klece podobně jako Mareček poprvé v roce 2011 a stal se stálící v obranné vozbě, kterou Nečas dirigoval. Svým pracovitým přístupem a výbornou poziční hrou vymazává soupeřovy forvardy a nebojí se i útočných výletů. V poslední době se potýkal podobně jako Nečas s úpadkem formy, krátké a diskutabilní účinkování na Salesiánském turnaji je však již zapomenuto a Pepásek už sebevědomě krká jednu hecovačku za druhou.

JAN NEČAS

Ve slovníku není dost superlativů, které by tohoto neskutečného mazáka dostatečně charakterizovaly. Hráč, který si letos připíše už devátý start na Poháru Sokolů se za dobu svého působení v kleci přetransformoval z útočného štíra na nefalšovaného stopera a svými herními zkušenostmi diriguje své svěřence chladnokrevnou matematickou hrou vstříc vítězství. Onu bájnou trofej již zvednul nad hlavu třikrát a při pohledu do jeho turnajové vitríny by pukl závistí možná i Ryan Giggs. Když ho společně se zakladateli Jelimanů v roce 2005 vyřadil ve finálové skupině Karel Brno, pronesl Nečas památnou větu, po které se hráči Karla Brno budí s křikem ze spaní doteď: "Jednou to vyhraju třikrát po sobě."

Útok:


JOSEF GRŮZA

Pepys má zlatou medaili jen jednu o to však cennější. Minulý rok se jeho zakončovatelské schopnosti ukázaly hodnotou nevyčíslitelné, podpořen obranou prakticky rozhodl čtvrtfinále, semifinále i finále, na jeho gólovou potenci tak bude Nečas hodně spoléhat i letos. Na hřišti jde ve stopách svého bratra Adama, který společně s Nečasem založil slovutné Jelimany. Herním stylem však padl dál od stromu než bratr Adam. Dnes už trapistický mnich proslul svými rychlými úprky po obou stranách hřiště, které zakončoval nekompromisní bombou pod víko, Pepys je spíše hráč do kombinace, zakončení volí rozvážně, na úkor síly.

DANIEL KRÁL

Kmenový hráč Rousínova se s fotbalem musel po zdravotních problémech rozloučit, v září 2013 ale povstává z popela aby naposledy zažehnul oheň v srdcích fanoušků Veridis Quo. Herně je pro nás Daniel velká neznámá, blíže se s ním na hřišti potkáme až při přátelském utkání, které naplánujeme týden či dva před turnajem a domícháme poslední ingredience do pravého jelimanského betonu.